Reklama
21 Maja 2018 Poniedziałek
Dziś imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Do końca roku zostało 225 dni.
Reklama
Reklama

 
Przyjemne z pożytecznym [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 10 czerwca 2017 08:42


Młodzi wolontariusze zrzeszeni przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach oczyszczali jedną z pięciu tras nordic walking na terenie Gminy Zapolice.


Marsz rozpoczęli o godz. 9:00 przy Stadionie Sportowym, a zakończyli o godz. 13:00 w Parku Wiejskim w Strońsku. W sumie przeszli ponad 8 km. Akcja była pierwszą z zaplanowanych 10 w ramach projektu "Dajemy dobry przykład". Projekt polega na organizacji 5 marszów nordic walking i 5 spływów kajakowych połączonych ze sprzątaniem szlaków pieszych i wodnych. Młodzi wolontariusze na realizację swojego pomysłu pozyskali blisko 5.000 zł z konkursu "Grant na lepszy start 2017" współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

- Łączymy przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony rekreacja i aktywny wypoczynek. Z drugiej strony sprzątanie i dbanie o środowisko naturalne - mówi Tomasz Woźniak, główny koordynator projektu.

- Bardzo nam się podobało. Pierwszy raz byłam na kijkach. Dobrze, że obecny był pan instruktor, który przeprowadził nam rozgrzewkę i wyjaśnił jak prawidłowo chodzić z kijkami. Szczerze polecam takie akcje - mówi Marta Gołąbek, jedna z uczestniczek marszu.

 

Bieżące informacje na temat samego projektu można znaleźć na oficjalnym fanpage'u: facebook.com/Dajemydobryprzyklad .

 

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: sobota, 10 czerwca 2017 08:54
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski