Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Przyjemne z pożytecznym [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 10 czerwca 2017 08:42


Młodzi wolontariusze zrzeszeni przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach oczyszczali jedną z pięciu tras nordic walking na terenie Gminy Zapolice.


Marsz rozpoczęli o godz. 9:00 przy Stadionie Sportowym, a zakończyli o godz. 13:00 w Parku Wiejskim w Strońsku. W sumie przeszli ponad 8 km. Akcja była pierwszą z zaplanowanych 10 w ramach projektu "Dajemy dobry przykład". Projekt polega na organizacji 5 marszów nordic walking i 5 spływów kajakowych połączonych ze sprzątaniem szlaków pieszych i wodnych. Młodzi wolontariusze na realizację swojego pomysłu pozyskali blisko 5.000 zł z konkursu "Grant na lepszy start 2017" współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

- Łączymy przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony rekreacja i aktywny wypoczynek. Z drugiej strony sprzątanie i dbanie o środowisko naturalne - mówi Tomasz Woźniak, główny koordynator projektu.

- Bardzo nam się podobało. Pierwszy raz byłam na kijkach. Dobrze, że obecny był pan instruktor, który przeprowadził nam rozgrzewkę i wyjaśnił jak prawidłowo chodzić z kijkami. Szczerze polecam takie akcje - mówi Marta Gołąbek, jedna z uczestniczek marszu.

 

Bieżące informacje na temat samego projektu można znaleźć na oficjalnym fanpage'u: facebook.com/Dajemydobryprzyklad .

 

 

 

 

Aktualizowany: sobota, 10 czerwca 2017 08:54
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski