Reklama
19 Czerwca 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Do końca roku zostało 196 dni.
Reklama
Reklama

 
Rozmawiali o gospodarce [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 09 czerwca 2017 20:48

Zakończyło się dwudniowe Międzynarodowe Forum Gospodarcze. Samorządoowcy, przedsiębiorcy, specjaliści od handu, ekonomii i rozwoju regionalnego rozmawiali głównie o zagadnieniach związanych z różnymi kierunkami rozwoju działalności i promocji firm na lokalnych i zagranicznych rynkach. Mówiono także o potrzebie promocji Zduńskiej Woli, jako bardzo atrakcyjnego miejsca dla przyszłych inwestorów. Piotr Tymochowicz pokazywał natomiast, jak budować wizerunek.

 

Głównym zadaniem Forum Gospodarczego miało być przede wszystkim pokazanie naszego miasta, jako przedsiębiorczego, otwartego, o dużych możliwościach rozwojowych działających tu firm. Pokazanie również perspektyw rozwoju związanych choćby z podstrefą Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i atrakcyjnym usytuowaniem na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych.


- Przede wszystkim pokazaliśmy markę przedsiębiorczego miasta. Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, w sposób szczególny naszym firmom Gatcie, Mabudo, również Izodom, bo to są firmy, które pokazują, że w Zduńskiej Woli warto inwestować. (…) W Zduńskiej Woli warto inwestować, warto budować kapitał ludzki związany z pracownikami, którzy budują zespół, którzy potrafią wyprodukować produkt nie tylko na rynek krajowy, ale i zagraniczny – powiedział Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli

 

Forum podzielono na liczne panele dyskusyjne. Ich tematy to między innymi: szanse dla przedsiębiorstw i samorządów wynikające z europejskiej polityki spójności, nowoczesne modele biznesowe, bariery na rynkach europejskich w działalności eksportowej, fundusze na rozwój firm. Dużo mówiono także o innowacyjności.


- Dużo ciekawych rzeczy się dowiedzieliśmy na tym forum. Były zagadnienia związane z bezpieczeństwem – cyberbezpieczeństwem, były zagadnienia związane z możliwościami pozyskiwania funduszy unijnych i były też zagadnienia związane ze zwykłym działaniem przedsiębiorcy – ocenił Grzegorz Tomaszczyk, współwłaściciel firmy Fabjen

 

Uczestnicy Forum podkreślali, że tematyka forum dostarczył im wiedzy na temat nnowych możliwości działania na rynkach handlowych, by iść „z duchem czasu” reagując na szybko zmieniającą się rzeczywistość wokół nas.


- Świat się zmienia. Zmiany przyspieszają cały czas. A te zmiany to ludzie. Warto poznawać nowych ludzi. Warto wiedzieć co się dzieje w naszym otoczeniu dlatego, że to my kreujemy tę rzeczywistość. W tej chwili nauka i nowe rozwiązania tak przyspieszają, że jeżeli nie będziemy na bieżąco spotykać się, rozmawiać, uczyć się, uczestniczyć w tym życiu, to zostaniemy w miejscu. Nie będziemy mogli się rozwijać – powiedział  Witold Pawelski, współwłaściciel firmy Gatta

 

W trakcie Forum postawiono szereg ważnych pytań. Między innymi: Jak zwrócić na Zduńską Wolę uwagę nowych inwestorów? Jak wykreować „modę na to miasto”. Pomocne w tym mogą być na przykład nowe technologie.

 

- Wykorzystanie nowoczesnych technologii, chociażby aplikacji może wydaje się dziwne, ale młodzi ludzie szczególnie zwracają na to uwagę. Inwestorzy również posługują się bardzo efektywnie nowoczesnymi środkami przekazu, zatem zacznijmy od apolikacji. Zresztą tutaj już jest aplikacja mobilna – stwierdził

Piotr Kozłowski, ekspert w zakresie innowacji Orange Polska

 

Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Zduńskiej Woli jest kolejnym krokiem, jakie wykonuje miasto, chcąc zwrócić na siebie uwagę przyszłych inwestorów.

 

- Mamy tereny inwestycyjne. Pokazujemy je. Będziemy również w ramach tego projektu promować miasto i nasze firmy na wielkich targach europejskich w Monachium, ale myślę, że przede wszystkim trzeba wysyłać taki komunikat do wewnątrz budując przekaz, że tu w Zduńskiej Woli są prężne firmy – dodał prezydent Niedźwiecki

 

Uwieńczeniem forum był wykład Piotra Tymochowicza, który mówił o rozwoju osobistym w biznesie i tłumaczył, jak budować swój wizerunek, ucząc zebranych nw sali widowiskowej Ratusza mowy ciała.


 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 09 czerwca 2017 21:12
 

Komentarze 

 
#8 weber 2017-06-15 20:29
Cytuję ZQ:
Tymochowicz. W latach 90-tych był doradcą Krzaklewskiego - Krzaklewski zniknął ze sceny. Później doradzał Samoobronie - nie ma już Samoobrony. Współpracował z Tymińskim (pamięta jeszcze ktoś o nim?). W 2011 roku przystąpił do Ruchu Palikota i też mu doradzał (na szczęście tak samo skutecznie - nie ma już Ruchu Palikota)W 2012 podjął współpracę z SLD i po tym SLD wypadł z Sejmu. Może niech Tymochowicz nie doradza lepiej mieszkańcom naszego miasta...

A, to ciekawe.
Cytować
 
 
#7 Tosemja 2017-06-14 20:20
ZARAZ CHWILECZKĘ!!!! Jakim cudem w tytule wydarzenia jest słowo "Międzynarodowe" skoro nie było ANI JEDNEGO gościa z zagranicy?Hmm? Chyba ktoś tu na siłę chciał podnieść rangę wydarzenia. Międzynarodowe zakłada z góry zaproszenie kogoś zza granicy, a nie mówienie o "międzynarodowyc h tematach"...
Cytować
 
 
#6 ZQ 2017-06-14 12:05
Tymochowicz. W latach 90-tych był doradcą Krzaklewskiego - Krzaklewski zniknął ze sceny. Później doradzał Samoobronie - nie ma już Samoobrony. Współpracował z Tymińskim (pamięta jeszcze ktoś o nim?). W 2011 roku przystąpił do Ruchu Palikota i też mu doradzał (na szczęście tak samo skutecznie - nie ma już Ruchu Palikota)W 2012 podjął współpracę z SLD i po tym SLD wypadł z Sejmu. Może niech Tymochowicz nie doradza lepiej mieszkańcom naszego miasta...
Cytować
 
 
#5 weber 2017-06-12 07:47
Cytuję jaro:
Tymochowicz skandalista uczył POwców jak znów zaczarować wyborców? Mam dla was złą wiadomość lemingi-To se ne vrati!!Każdego dnia dostarczane są dowody na to ,że PO to partia nędzna i totalnie upadła moralnie pod każdym względem. Tymochowicz do was pasuje jak ulał :D

Musisz być ważnym politykiem w mieście, skoro tak dobrze wiesz, kto to Tymochowicz. My przeciętni mieszkańcy tego nie wiedzieliśmy. Wiadomo, że jesteś z PISu i już to gdzieś słyszałem z ust pewnego pana: to se ne vrati... Ale to wszystko chore, a przez to chore nasze miasto.
Cytować
 
 
#4 ula 2017-06-10 14:36
faktycznie wygląda to jak seans z Kaszpirowskim
Cytować
 
 
#3 GuMa 2017-06-10 11:19
Cóż,chyba,że liczą na taki trick: "A teraz kochani,wszyscy wstają z miejsc,wyciągam y ręce,odkrywamy w sobie pozytywną energię i samomotywujemy się odpowiednio-adin,dwa,tri,wy gramy kolejne wybori...". Czy jakoś tak w podobie hehehe
Cytować
 
 
#2 Chris 2017-06-10 10:43
Prezydentowi nawet Tymochowicz nie pomoże :)
Cytować
 
 
#1 jaro 2017-06-09 22:04
Tymochowicz skandalista uczył POwców jak znów zaczarować wyborców? Mam dla was złą wiadomość lemingi-To se ne vrati!!Każdego dnia dostarczane są dowody na to ,że PO to partia nędzna i totalnie upadła moralnie pod każdym względem. Tymochowicz do was pasuje jak ulał
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski