Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Odjazdowo – z biblioteką [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 30 maja 2017 17:36


70 osób wzięło udział w tegorocznej edycji rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”. Jego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna.

 

Bibliotekarze, czytelnicy, sympatycy słowa pisanego i rowerów z dobrymi humorami wyruszyli na trasę, która wiodła przez Swędzieniejewice i Skansen Lokomotyw w Karsznicach, o którym opowiadał znany zduńskowolski kolejarz Czesław Boczek. Następnym miejscem na trasie był Kościół św. Stanisława Biskupa i św. Mikołaja w Borszewicach, który uczestnicy rajdu mogli zwiedzić dzięki uprzejmości ks. proboszcza Roberta Kaczmarka.

W Ulejowie uczestnicy poznali historię cmentarza wojennego z I wojny światowej z 360 mogiłami żołnierzy z armii austro-węgierskiej, niemieckiej i rosyjskiej poległych w 1914 r. O tym i innych ciekawych miejscach na trasie opowiadały z kolei panie: Martyna Kołodziejczyk i Dorota Stefańska współpracujące z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli – współorganizatorem rajdu.

W Szadku, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba Apostoła o historii kościoła mówił ks. kan. Maciej Korczyński. Dzięki uprzejmości księdza kanoniika, na organach zagrał uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli.

Dalsza trasa wiodła przez Wojsławice, gdzie zwiedzano Szkolną Izbę Regionalną, prezentującą stroje i sztukę ludową.

Uczestnicy rajdu dotarli później do Białego Ługu, gdzie w ideę popularyzowania czytelnictwa, bookcrossing, włączyli się współorganizatorzy rajdu, bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Zduńskiej Woli, organizując bezpłatną wymianę książek. Po wspólnej zabawie, nagrodzeniu najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu i osoby zaangażowane w jego organizację, grupę Motocyklową APC Moto-Pasja zabezpieczającą rajd na trasie oraz sołtysa wsi Biały Ług Krzysztofa Jonczyka, pokrzepieni poczęstunkiem, w doskonałych humorach zakończyli tegoroczny rajd.

fot.: MBP
See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: wtorek, 30 maja 2017 17:51
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski