Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Muzea – nocą [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 22 maja 2017 20:41Za nami kolejna noc muzeów. Mieszkańcy miasta chętnie korzystali z możliwości oglądania eksponatów do późnych godzin nocnych. Tym razem hasłem rozpoznawczym był sport.

 

Jak zwykle, Noc Muzeów w Zduńskiej Woli rozpoczęła się w Karsznicach zwiedzaniem Skansenu Lokomotyw. W tamtejszej filii Miejskiego Domu Kultury oprócz okolicznościowej wystawy, był także koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Natomiast w Muzeum Historii miasta otwarto wystawę zdjęć i pamiątek dotyczących historii zduńskowolskiego sportu.

 

- To jest wystawa, która zawiera ogrom fotografii, zarówno tutaj z naszych muzealnych zbiorów, jak również ze zbiorów mieszkańców, bo to jest wystawa również współtworzona przez mieszkańców miasta. (…) Pan Tadeusz Parażka przyniósł tutaj łyżwy. To były jedne z najlepszych łyżew o światowej renomie. Na tych łyżwach odnosili sukcesy panowie Tadeusz Parażka i Zbigniew Piczman w 1972 roku. Ale został również przyniesiony 7-metrowy kajak, który stanął na dziedzińcu muzealnym – mówi Marta Gmyrek, kurator wystawy o historii zduńskowolskiego sportu.

 

O historii sportu w Zduńskiej Woli opowiadali natmiast znani przed laty sportowcy, a później także działacze sportowi z naszego miasta.
 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski