Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Muzea – nocą [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 22 maja 2017 20:41Za nami kolejna noc muzeów. Mieszkańcy miasta chętnie korzystali z możliwości oglądania eksponatów do późnych godzin nocnych. Tym razem hasłem rozpoznawczym był sport.

 

Jak zwykle, Noc Muzeów w Zduńskiej Woli rozpoczęła się w Karsznicach zwiedzaniem Skansenu Lokomotyw. W tamtejszej filii Miejskiego Domu Kultury oprócz okolicznościowej wystawy, był także koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Natomiast w Muzeum Historii miasta otwarto wystawę zdjęć i pamiątek dotyczących historii zduńskowolskiego sportu.

 

- To jest wystawa, która zawiera ogrom fotografii, zarówno tutaj z naszych muzealnych zbiorów, jak również ze zbiorów mieszkańców, bo to jest wystawa również współtworzona przez mieszkańców miasta. (…) Pan Tadeusz Parażka przyniósł tutaj łyżwy. To były jedne z najlepszych łyżew o światowej renomie. Na tych łyżwach odnosili sukcesy panowie Tadeusz Parażka i Zbigniew Piczman w 1972 roku. Ale został również przyniesiony 7-metrowy kajak, który stanął na dziedzińcu muzealnym – mówi Marta Gmyrek, kurator wystawy o historii zduńskowolskiego sportu.

 

O historii sportu w Zduńskiej Woli opowiadali natmiast znani przed laty sportowcy, a później także działacze sportowi z naszego miasta.
 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski