Reklama
21 Maja 2018 Poniedziałek
Dziś imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Do końca roku zostało 225 dni.
Reklama
Reklama

 
Radni dołożą pieniędze na inwestycje?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 22 maja 2017 19:57Chcemy realizować zadania oczekiwane przez mieszkańców, a nie blokować się wzajemnie” mówił na ostatnim briefingu prasowym prezydent Piotr Niedźwiecki wyjaśniając, że na zaplanowane w budżecie inwestycje potrzeba znaczenie więcej pieniędzy, niż zarezerwowali radni. Dodał, że mógłby iść na wojnę z radnymi i blokować zadania, które oni zamierzają zrealizować w swoich okręgach wyborczych, ale nie chce tego robić.

Jak poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Piotr Niedźwiecki, wiceprezydent Beata Turlakiewicz oraz dyrektor Biura Inwestycji Lidia Sosnowska, znaczna część zadań inwestycyjnych zaplanowanych na ten rok stanęła pod znakiem zapytania. Radni rady miasta zgłosili cały szereg zadań, głównie drogowych do wykonania z tegorocznego budżetu, kłopot jednak w tym – jak twierdzą władze miasta - że zabezpieczyli na ten cel zdecydowanie za mało pieniędzy. Prezydent Piotr Niedźwiecki tłumaczył, że rozwiązaniem problemu mogłaby być zgoda radnych na zwiększenie środków finansowaych na zaplanowane zadania. To przebudowa chodników przy ulicach: Hetmańskiej, Jana Kazimierza, Sobieskiego, Wolskiej, Żytniej, Kolbego, Młynarskiej, Narutowicza, Konopnickiej, przebudowa ul. Targowej, Oświetlenie przy ulicach Żytniej i Jana Kazimierza, przebudowa ul. Kołłątaja, budowa miejsc parkingowych przy ul. Baczyńskiego, to cały szereg inwestycji na które brakuje pieniędzy. Łącznie potrzeba na nie około 900 tys. zł. Na wszystkie te inwestycje miasto ogłaszało dwukrotnie, a na dużą cześć nawet trzykrotnie przetargi, jednak za każdym razem musiały być one unieważniane, ponieważ oferty w przetargach przewyższały środki, jakie radni zapisali w budżecie na ten cel.

W ostatnim czasie nastąpiła likwidacja spółki MOSiR, w wyniku której na konto urzędu wpłynął przelew na kwotę 1,5 mln. Prezydent Piotr Niedźwiecki wyszedł z inicjatywą, aby te środki przeznaczyć na wykonanie zaplanowanych inwestycji. Ta oferta w konkretnej formie projektów uchwał trafi do radnych Rady Miasta Zduńska Wola na najbliższej sesji 26 maja.

- Inicjatywa dotycząca propozycji budżetowych leży po stronie prezydenta. Gdybym chciał iść na wojnę, to pewno wstrzymałbym te środki, ale chcemy uprawiać samorząd a nie politykę. Chcemy realizować zadania oczekiwane przez mieszkańców a nie blokować się wzajemnie, bo mógłbym pogrozić temu, czy innemu radnemu, który już złożył deklarację w swoim okręgu wyborczym – wyjaśniał Piotr Niedźwiecki podczas konferencji, w której towarzyszyła mu Beata Turlakiewicz, zastępca prezydenta odpowiedzialna za inwestycje.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#4 ZONK 2017-05-23 22:10
A Pani Dyrektor to już odłączyła się samowolnie od partii która ją wcisnęła na stołek bez konkursu?
Cytować
 
 
#3 Chris 2017-05-23 15:51
"mógłbym pogrozić temu, czy innemu radnemu..."
No, no
Cytować
 
 
#2 ZXC 2017-05-23 13:54
Dziwne, że brakuję pieniędzy na bieżące inwestycje zapisane w budżecie, a na niezrealizowane projekty cały czas są pieniądze...
Cytować
 
 
#1 GuMa 2017-05-22 20:56
"...bo mógłbym pogrozić temu, czy innemu radnemu...". No, mógłby Pan, ale nie na tym przecież polega sprawowanie urzędu Prezydenta Miasta. A może by tak przeprowadzka na Sycylię...?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski