Reklama
23 Sierpnia 2017 Środa
Dziś imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Do końca roku zostało 131 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Specjalnie – o unijnych funduszach [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 20 maja 2017 08:14

 

 

Zespół Szkół Specjalnych pochwalił się funduszami z Unii Europejskiej. A jest się czym chwalić, bo właśnie realizuje projekt o wartości blisko 1.000.000  złotych! Niemal cała kwota, to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej zaprezentował działania realizowane w ramach projektu „Bogactwo szkoły bogactwem edukacji. Kompleksowe działania na rzecz indywidualizacji pracy z uczniem z niepełnosprawnością” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, który realizowany jest w okresie 01.2017-12.2018 .

- Tak naprawdę szkoła uczestniczy w tym momencie w dwóch projektach finansowanych ze środków unijnych. Jeden finansowany z środków Urzędu Marszalkowskiego, a drugi to Erasmus. W obydwu projektach szkolą się nauczyciele, zdobywają uprawnienia, certyfikaty, dodatkowe kwalifikacje. A to ma bezpośrednie przełożenie na pracę z dzieckiem. Na koniec maja będziemy mieli międzynarodowe certyfikaty. To ogrom pomocy dydaktycznej. Nie wiem, czy kiedykolwiek byłoby nas na to stać - myślę że nie – gdyby nie środki zewnętrzne. Dzięki temu mamy cudowne pomoce (…)  a jakość kształcenia jest zupełnie inna – mówi Renata Kosińska – Graf, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli

Tego dnia, można było przyjrzeć się z bliska lub wziąć udział w zajęciach, które są prowadzone dla uczniów tej szkoły:

metodą Marii Montessori

EEG Biofeedback

logopedycznych

glottoterapii

ergoterapii

arteterapii

dogoterapii z elementami arteterapii

pedagogiki zabawy – Klanza

oraz kształtujących kompetencje w zakresie nauki języka polskiego, matematyki, przyrody i języka angielskiego.

Dodatkowymi atrakcjami było przedstawienie pt. „Rzepka” na podstawie wiersza Juliana Tuwima zrealizowane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej a także zajęcia sensoplastyki oraz Snoezelen – zajęcia w Sali Doświadczania Świata.

Ponadto tego dnia, dzieciom towarzyszyli animatorzy zapewniając dawkę wspaniałej zabawy. 

 

Aktualizowany: sobota, 20 maja 2017 11:41
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski