Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Poseł Kulesza mówił o młodych [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 19 maja 2017 20:55

 

Poseł Jakub Kulesza gościł dziś wieczorem w Zduńskiej Woli. Rzecznik prasowy klubu KUKIZ'15 przyjechał na zaproszenie Klubu Młodych tego ugrupowania. To właśnie im poświęcił najwięcej miejsca na spotkaniu.

 

Na dzisiejszym spotkaniu w biurze poselskim Tomasza Rzymkowskiego, poseł KUKIZ'15 Jakub Kulesza mówił przede wszystkim o tym, dlaczego tak ważne jest, by w politykę angażowali się młodzi ludzie.

 

- Dajemy im perspektywę i możliwość wzięcia sprawy w swoje ręce i zmiany Polski. My rzeczywiście pokazujemy, że młodzi ludzie nie są od klejenia plakatów czy przenoszenia teczek. Chcemy, żeby ci młodzi ludzie na równi z tymi posłami, którzy tam siedzą w tym sejmie już szóstą, siódmą czy ósmą kadencję, żeby mogli się do tego sejmu dostać. My chcemy pokazać, że młodzi ludzie też mogą być kompetentni, a mogą być jeszcze bardziej skuteczni – powiedział Jakub Kulesza, poseł KUKIZ'15

 

 

Jeśli natomiast w ławach poselskich lub senatorskich miałaby nastąpić swoista zmiana pokoleniowa, to zdaniem Kuleszy nie stanie się to bez wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, o co postulują działacze KUKIZ,15 od początku istnienia swojego ugrupowania.


- W jednomandatowych okręgach wyborczych w ordynacji większościowej, tak naprawdę o tym, czy ktoś wejdzie do sejmu, czy nie wejdzie, nie decyduje miejsce na liście, bo nie ma list, tylko mogą decydować pojedyncze głosy. I walka o każdy głos jest bardzo trudna. I przez to, jeżeli poseł przez 4 lata nie robiłby nic w okręgu, to chociażby był popierany przez ugrupowanie które ma największe poparcie, do tego sejmu nie wejdzie – dodał rzecznik klubu KUKIZ'15

 

Argumentując słuszność koncepcji JOWów Kulesza przekonywał, że długoletni posłowie różnych ugrupowań, którzy od lat mają zapewnione „jedynki” na listach i nie muszą zabiegać o głosy wyborców, stali się po prostu leniwi. Spotkanie Klubu Młodych KUKIZ,15 w Zduńskiej Woli trwało blisko godzinę.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 19 maja 2017 21:41
 

Komentarze 

 
#4 Jeleń 2017-05-22 22:21
Czy pan poseł wie, że jest otoczony ludźmi, których dziadkowie byli ubekami a ojcowie aparatczykami PZPR?
Cytować
 
 
#3 Bro.war.dzki 2017-05-20 20:34
grubo żeby nie powiedzieć tłusto hehehe Kukiz miażdży!!!
Cytować
 
 
#2 max 2017-05-20 10:57
Z tego co czytam gada sensownie . Miło że odwiedził nasze miasto ,szkoda że nic nie może załatwić dla miasta
Cytować
 
 
#1 naff 2017-05-20 09:13
ale tłumy hahaha
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski