Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Poseł Kulesza mówił o młodych [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 19 maja 2017 20:55

 

Poseł Jakub Kulesza gościł dziś wieczorem w Zduńskiej Woli. Rzecznik prasowy klubu KUKIZ'15 przyjechał na zaproszenie Klubu Młodych tego ugrupowania. To właśnie im poświęcił najwięcej miejsca na spotkaniu.

 

Na dzisiejszym spotkaniu w biurze poselskim Tomasza Rzymkowskiego, poseł KUKIZ'15 Jakub Kulesza mówił przede wszystkim o tym, dlaczego tak ważne jest, by w politykę angażowali się młodzi ludzie.

 

- Dajemy im perspektywę i możliwość wzięcia sprawy w swoje ręce i zmiany Polski. My rzeczywiście pokazujemy, że młodzi ludzie nie są od klejenia plakatów czy przenoszenia teczek. Chcemy, żeby ci młodzi ludzie na równi z tymi posłami, którzy tam siedzą w tym sejmie już szóstą, siódmą czy ósmą kadencję, żeby mogli się do tego sejmu dostać. My chcemy pokazać, że młodzi ludzie też mogą być kompetentni, a mogą być jeszcze bardziej skuteczni – powiedział Jakub Kulesza, poseł KUKIZ'15

 

 

Jeśli natomiast w ławach poselskich lub senatorskich miałaby nastąpić swoista zmiana pokoleniowa, to zdaniem Kuleszy nie stanie się to bez wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, o co postulują działacze KUKIZ,15 od początku istnienia swojego ugrupowania.


- W jednomandatowych okręgach wyborczych w ordynacji większościowej, tak naprawdę o tym, czy ktoś wejdzie do sejmu, czy nie wejdzie, nie decyduje miejsce na liście, bo nie ma list, tylko mogą decydować pojedyncze głosy. I walka o każdy głos jest bardzo trudna. I przez to, jeżeli poseł przez 4 lata nie robiłby nic w okręgu, to chociażby był popierany przez ugrupowanie które ma największe poparcie, do tego sejmu nie wejdzie – dodał rzecznik klubu KUKIZ'15

 

Argumentując słuszność koncepcji JOWów Kulesza przekonywał, że długoletni posłowie różnych ugrupowań, którzy od lat mają zapewnione „jedynki” na listach i nie muszą zabiegać o głosy wyborców, stali się po prostu leniwi. Spotkanie Klubu Młodych KUKIZ,15 w Zduńskiej Woli trwało blisko godzinę.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 19 maja 2017 21:41
 

Komentarze 

 
#4 Jeleń 2017-05-22 22:21
Czy pan poseł wie, że jest otoczony ludźmi, których dziadkowie byli ubekami a ojcowie aparatczykami PZPR?
Cytować
 
 
#3 Bro.war.dzki 2017-05-20 20:34
grubo żeby nie powiedzieć tłusto hehehe Kukiz miażdży!!!
Cytować
 
 
#2 max 2017-05-20 10:57
Z tego co czytam gada sensownie . Miło że odwiedził nasze miasto ,szkoda że nic nie może załatwić dla miasta
Cytować
 
 
#1 naff 2017-05-20 09:13
ale tłumy hahaha
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski