Reklama
19 Września 2017 Wtorek
Dziś imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Do końca roku zostało 104 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Noc Muzeów – na sportowo [plakat]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 17 maja 2017 19:38

Już w najbliższą sobotę będzie kolejna Noc Muzeów. W Zduńskiej Woli akcji tej przyświeca hasło „sportowy wehikuł czasu”. Mieszkańcy także mogą współtworzyć tę wystawę. W jaki sposób?

 

Noc Muzeów rozpocznie się w Karsznicach o 16:00 zwiedzaniem Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych. Od godziny 18:00 w Muzeum Historii Miasta przy ul. Złotnickiego nastąpi otwarcie wystawy „Sportowy Wehikuł Czasu” przygotowanej przez pracowników muzeum, oraz „Polski Plakat Sportowy i Olimpijski”. I tu, pole do popisu mają mieszkańcy miasta...

 

- Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, żeby razem z nami współtworzyli wystawę, przynosili zdjęcia dotyczące sportu, różnych imprez sportowych w których brali udział, które się w Zduńskiej Woli odbywały. My z kolei udostępnimy zdjęcia dotyczące sportu, który się tutaj odbywał przede wszystkim przed II Wojną Światową, ale bardzo zależy nam również na fotografiach i różnych eksponatach – ubrania, emblematy dotyczące sportu. Tak samo po II Wojnie Światowej. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do tego, by razem z nami to przygotowali – zachęca Gabriela Górska z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

 

Chodzi oczywiście o wypożyczenie fotografii i rzeczy związanych ze sportem na tę wystawę. Chyba, że ktoś będzie miał życzenie, by pozostały w muzeum na zawsze. Ideą akcji jest to, by przedstawić jak najdokładniej pewną całość rozwoju sportu w Zduńskiej Woli.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 18 maja 2017 21:15
 

Komentarze 

 
#3 Uwazny czytelnik 2017-05-18 21:40
Moze autorek napisze poprawnie slowo " przepraszam", chyba tyle sie nalezy dla przyzwoitosci elementarnej.
Cytować
 
 
#2 Uwazny czytelnik 2017-05-18 17:17
Od kiedy slowo zyczenie pisze sie przez "rz"? Ludzie, bojcie sie Boga, przeciez istnieja slowniki. A poza tym mozecie byc dziennikarzami radiowymi( mowiac, nie bedzie slychac, czy to rz czy z).
Cytować
 
 
#1 Paul Iszynel 2017-05-17 23:07
"zdjęcia dotyczące spirtu, który"
"ktoś będzie miał rzyczenie, by"
Poprawić mi te błędy natentychmist!! !
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski