Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Noc Muzeów – na sportowo [plakat]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 17 maja 2017 19:38

Już w najbliższą sobotę będzie kolejna Noc Muzeów. W Zduńskiej Woli akcji tej przyświeca hasło „sportowy wehikuł czasu”. Mieszkańcy także mogą współtworzyć tę wystawę. W jaki sposób?

 

Noc Muzeów rozpocznie się w Karsznicach o 16:00 zwiedzaniem Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych. Od godziny 18:00 w Muzeum Historii Miasta przy ul. Złotnickiego nastąpi otwarcie wystawy „Sportowy Wehikuł Czasu” przygotowanej przez pracowników muzeum, oraz „Polski Plakat Sportowy i Olimpijski”. I tu, pole do popisu mają mieszkańcy miasta...

 

- Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, żeby razem z nami współtworzyli wystawę, przynosili zdjęcia dotyczące sportu, różnych imprez sportowych w których brali udział, które się w Zduńskiej Woli odbywały. My z kolei udostępnimy zdjęcia dotyczące sportu, który się tutaj odbywał przede wszystkim przed II Wojną Światową, ale bardzo zależy nam również na fotografiach i różnych eksponatach – ubrania, emblematy dotyczące sportu. Tak samo po II Wojnie Światowej. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do tego, by razem z nami to przygotowali – zachęca Gabriela Górska z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

 

Chodzi oczywiście o wypożyczenie fotografii i rzeczy związanych ze sportem na tę wystawę. Chyba, że ktoś będzie miał życzenie, by pozostały w muzeum na zawsze. Ideą akcji jest to, by przedstawić jak najdokładniej pewną całość rozwoju sportu w Zduńskiej Woli.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 18 maja 2017 21:15
 

Komentarze 

 
#3 Uwazny czytelnik 2017-05-18 21:40
Moze autorek napisze poprawnie slowo " przepraszam", chyba tyle sie nalezy dla przyzwoitosci elementarnej.
Cytować
 
 
#2 Uwazny czytelnik 2017-05-18 17:17
Od kiedy slowo zyczenie pisze sie przez "rz"? Ludzie, bojcie sie Boga, przeciez istnieja slowniki. A poza tym mozecie byc dziennikarzami radiowymi( mowiac, nie bedzie slychac, czy to rz czy z).
Cytować
 
 
#1 Paul Iszynel 2017-05-17 23:07
"zdjęcia dotyczące spirtu, który"
"ktoś będzie miał rzyczenie, by"
Poprawić mi te błędy natentychmist!! !
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski