Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
EKUZ - czeka na chętnych
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 12 maja 2017 18:40


Jutro – w sobotę, mieszkańcy naszego regionu będą mogli „od ręki” wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. To informacja ważna przede wszystkim dla tych, którzy w najbliższym czasie planują wyjazd za granicę. Zdobyć kartę EKUZ będzie można w sieradzkiej delegaturze NFZ.

Ponad 500 Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego dziennie wydają pracownicy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia na sali obsługi w Łodzi. Ponad 1300 kart wydawanych jest w całym łódzkim Funduszu. Najbliższa sobota to dobra okazja, by przed zagranicznym urlopem odebrać EKUZ bez kolejki.

- To jest taka mała niebieska karta, z którą jedziemy na zagraniczne wakacje do krajów Unii Europejskiej. Powinniśmy ją mieć dlatego, że w razie wypadku, nagłego zachorowania, w razie nawet banalnej przypadłości, która wymaga skonsultowania się z lekarzem, czy wykupienia lekarstwa w aptece, ta karta sprawi, że będziemy się leczyli na tych samych zasadach, co ubezpieczeni mieszkańcy danego kraju. Jeśli nie będziemy mieli karty, to szpital, lekarz, poradnia, stomatolog, wystawią nam rachunek, który będziemy musieli opłacić z własnej kieszeni – mówi Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Wszystkie siedziby ŁOW NFZ pracują w sobotę, 13 maja od godz. 8 do 16 i czekają na pacjentów. W Sieradzu, delegatura łódzkiego NFZ znajduje się przy pl. Wojewódzkim 3. Będzie można załatwić wszystko to, co zazwyczaj w NFZ, czyli potwierdzić wnioski na wyroby medyczne, założyć konto w ZIP, złożyć skargę, sprawdzić status ubezpieczenia, a przede wszystkim właśnie wyrobić EKUZ.

Karta EKUZ wyrobiona teraz ważna będzie przez rok.

 

 

Komentarze 

 
#2 Fik 2017-05-17 10:15
Sprobuej. Otoz tak sie sklada, ze panstwo polski caly czas robi suwerenowi laske i wie lepiej co, kiedy i ile potrzebne jest czlowiekowi. A myslalem, ze to cech minionej epoki
Cytować
 
 
#1 Saga 2017-05-16 15:10
czy ktoś mi powie, dlaczego z takim utrudnieniem otrzymujemy coś co nam się należy ???
Czy karty nie mógłby wydawać nasz pracodawca???

Na dodatek musimy tracić czas na jazdę do Sieradza. Dla mnie to skandal.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski