Reklama
21 Czerwca 2018 Czwartek
Dziś imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Do końca roku zostało 194 dni.
Reklama
Reklama

 
Malowniczo jak w Strońsku [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 09 maja 2017 20:40

Już po raz trzeci w Strońsku, na plenerze malarskim spotkali się uczniowie Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli oraz gimnazjaliści ze szkół powiatu zduńskowolskiego. W artystycznym spotkaniu wzięło udział 30 osób.

 

"Strońskie spotkania plenerowe” odbywają się juuż od trzech lat. Główny cel, jaki przyświeca inicjatywie, to rozwijanie wrażliwości na piękno krajobrazu, harmonię i proporcje architektury budowlanej – uwzględnienie bogactwa kolotystycznego, zastosowanie perspektyw, podkreślenie charakterystycznych cech architektury obiektu sakralnego (romański detal architektoniczny). Nie mniej ważna dla organizatorów jest wymiana doświadczeń oraz integracja uczniów liceum plastycznego z gimnazjalistami.

 

Plener nie przypadkiem odbywa się w Strońsku. To jedna z najbardziej malowniczych miejscowości w regionie. Zachwycają tu nie tylko przepiękne krajobrazy, malowniczy park, ale przede wszystkim romański kościół p.w. św. Katarzyny i Jedenastu Tysięcy Dziewic.

 

Plener organizują: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach, Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli, Fundacja Promocji Sztuki Art Affera i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach. Prace, które powstały podczas tegorocznych spotkań, zostaną zaprezentowane na dwóch wystawach.

 

Fot.: Żoletta Barańska (GOKiS Zapolice)
See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski