Reklama
18 Sierpnia 2017 Piątek
Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Do końca roku zostało 136 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Malowniczo jak w Strońsku [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 09 maja 2017 20:40

Już po raz trzeci w Strońsku, na plenerze malarskim spotkali się uczniowie Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli oraz gimnazjaliści ze szkół powiatu zduńskowolskiego. W artystycznym spotkaniu wzięło udział 30 osób.

 

"Strońskie spotkania plenerowe” odbywają się juuż od trzech lat. Główny cel, jaki przyświeca inicjatywie, to rozwijanie wrażliwości na piękno krajobrazu, harmonię i proporcje architektury budowlanej – uwzględnienie bogactwa kolotystycznego, zastosowanie perspektyw, podkreślenie charakterystycznych cech architektury obiektu sakralnego (romański detal architektoniczny). Nie mniej ważna dla organizatorów jest wymiana doświadczeń oraz integracja uczniów liceum plastycznego z gimnazjalistami.

 

Plener nie przypadkiem odbywa się w Strońsku. To jedna z najbardziej malowniczych miejscowości w regionie. Zachwycają tu nie tylko przepiękne krajobrazy, malowniczy park, ale przede wszystkim romański kościół p.w. św. Katarzyny i Jedenastu Tysięcy Dziewic.

 

Plener organizują: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach, Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli, Fundacja Promocji Sztuki Art Affera i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach. Prace, które powstały podczas tegorocznych spotkań, zostaną zaprezentowane na dwóch wystawach.

 

Fot.: Żoletta Barańska (GOKiS Zapolice)
See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski