Reklama
18 Sierpnia 2017 Piątek
Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Do końca roku zostało 136 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Gatta rozbiła Clearex
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 06 maja 2017 20:25Aktualni Mistrzowie Polski nie dali szans świeżo upieczonemu zdobywcy halowego Pucharu Polski Clearexowi Chorzów i zdecydowanie pokonali go przed własną publicznością. A już w najbliższą środę, zduńskowolan czeka kolejna batalia w finałowej fazie Futsal Ekstraklasy.

 

Rozpoczęła się faza finałowa Ekstraklasy Halowej Piłki Nożnej. Już nikt nie kalkuluje, nie odstawia nogi. Każdy mecz to mecz o wszystko. Było to dziś widać dobitnie podczas spotkania Gatty z Clearexem. To było bardzo dobre, rozegrane w szybkim tempie piłkarskie widowisko, no i padło aż 10 goli. Kibice spodziewali się wyrównanegomeczu, biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie chorzowienaie wyeliminowali nas z Pucharu Polski, który później zdobyli pokonując w dwumeczu najsilniejszy w lidze Rerokd Bielsko – Biała. Ale Gatta rozegrała to trudne spotkanie znakomicie. Zduńskowolanie przez pierwsze minuty, nie pozwolili rywalowi rozwinąć skrzydeł. Sami natomiast dwyukrotnie trafili: za sprawą Michała Marciniaka w 4' i Marcina Stanisławskiego w 8'. To jednak podrażniło przyjezdnych, którzy za sprawą Mikołaja Zastawnika zdobyli bramkę kontaktową. Od początku drugiej połowy Clearex przycisnął i Gatta była w opałach. Na dodatek Vadym Ivanov wyrównał na 2:2. Gdy wydawało się, że goście złapali „wiatr w żagle” i to spotkanie może przybrać niekorzystny obrót, nasi piłkarze znów przejęli kontrolę na grą a na dodatek pokazali rywalowi zabójczą skuteczność. Na 3:2 trafił ponownie Marcin Stanisławski, na 4:2 Daniel Krawczyk, na 5:2 Mariusz Milewski. To zdarzyło się zaledwie w odstępie 4 minut i musiało bardzo zaboleć rywala. Clearex oczywiście nie złożył broni, nadal walczył zaciekle, ale mistrzowie Polski dziś byli nie do pokonania. Dynamiczna, ambitna gra zaowocowała dwiema kolejnymi bramkami w wykonaniu Igora Sobalczyka. Już po golu Milewskiego było wiadomo, że tak grająca Gatta nie pozwoli sobie wydrzeć zwycięstwa. W ostatniej minucie Mateusz Omylak trafił dla Clearexu, ale były to ostatnie sekundy i nasi byli już pewnie myślami w szatni. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Gatty 7:3.

 

Kibice nie będą mieli czasu odetchnąć. Już w najbliższą środę o 18:00 piłkarzy Sopura i Stanisławskiego czeka kolejna batalia we własnej hali. Zmierzą się z Piastem Gliwice.See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski