MKS bije najlepszych! [FOTOx2]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
środa, 03 maja 2017 21:25

Dziś już po raz drugi w ciągu czterech dni piłkarze MKSu dostali po meczu gromkie brawa od kibiców. Zasłużyli na nie. W sobotę pokonali wicelidera okręgówki Czarnych Rząśnia, a dziś trzecią drużynę tabeli – Piasta Błaszki.

W ostatnich dniach piłkarze MKSu pod wodzą trenera Rafała Bartona przysparzają swoim kibicom mnóstwo emocji a co najważniejsze także radości. W sobotę, po emocjonującym meczu pkonali 3:1 aspirujących do 4 ligi Czarnych Rząśnia. Dziś natomiast zmierzyli się z niedawnym pogromcą Pogoni – Piastem Błaszki. Mecze ten od początku ułożył się bardzo dobrze dla naszych piłkarzy. A że gra była ostra a sędzia nie wahał się dyktować rzutów karnych, więc w całym meczu podyktował ich aż 3. Prowadzenie MKSowi, w 14 minucie właśnie z 11 metrów dał Mateusz Witczak. W 27 minucie drugiego gola dla zduńskowolan dołożył Łukasz Światowy. W 39' Sylwester Łużyński strzelił dla błaszkowian bramkę kontaktową. Wynikiem 2:1 dla gospodarzy zakończyła się pierwsza część tego meczu.

Po przerwie, w 53 minucie ponownie Witczak i ponownie z karnego podwyższył na 3:1 dla MKSu. Goście odpowiedzieli w 76' również z rzutu karnego, ale nie zdołali już odebrać wygranej gospodarzom. Po tym zwycięstwie, MKS awansował na 6 miejsce w tabeli. W następnej kolejce nasz zespół zmierzy się na wyjeźzie z przedostatnim w tabeli KS Chojne. Warto odnotować, że oba ostatnie zwycięstwa kibice MKSu nagrodzili brawami tuż po końcowym gwizdku.