Reklama
27 Kwietnia 2018 Piątek
Dziś imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
Do końca roku zostało 249 dni.
Reklama
Reklama

 
„Trzeba ratować Zduńską Wolę” - prezydent będzie kandydował
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 28 kwietnia 2017 20:23


Trzeba ratować Zduńską Wolę” - stwierdził Piotr Niedźwiecki w nawiązaniu do ostatnich wydarzeń na sesji Rady Miasta a zwłaszcza decyzji radnych PiS w sprawie krytej pływalni. Prezydent zapowiedział również, że zmienia w związku z tym wcześniejszą swoją decyzję i zamierza ponownie ubiegać się o urząd prezydenta.

 

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Piotr Niedźwiecki bardzo krytycznie odniósł się do faktu odrzucenia na ostatniej sesji głosami radnych PiS projektu uchwały otwierającej drogę do budowy krytej pływalni. Prezydent złożył także ponowną deklarację startu w zbliżających się wyborach prezydenckich.

 

- Jakiś czas temu zadeklarowałem, że dla dobra inwestycji, które zapisaliśmy w programie rozwoju miasta, dla krytej pływalni, a także dla tanich nowych mieszkań dla zduńskowolan, żeby stworzyć klimat do realizacji tych przedsięwzięć, zadeklarowałem, że skoro pan przewodniczący Gwiazda sugeruje, że powodem inicjatyw prezydenta jakże potrzebnych miastu są wybory samorządowe, to że zrezygnuję z kandydowania na urząd prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Wczorajsza sesja Rady Miasta na której dwa, jakże oczekiwane przez mieszkańców projekty zostały odrzucone przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, a także głosy mieszkańców zachęcają mnie do tego, żeby przemyśleć ponownie tę decyzję, bo trzeba ratować Zduńską Wolę. (…) Szanowni Państwo, zamierzam kandydować ponownie na urząd prezydenta miasta Zduńska Wola, bo jestem człowiekiem honoru. Obiecałem mieszkańcom, że zbuduję krytą pływalnię w tej kadencji, a także przystąpimy do budowy mieszkań w Zduńskiej Woli i obiecuję, że jeszcze w tej kadencji, a jeżeli nie w tej, to w przyszłej, wypełnię te deklaracje.

 

- Tylko i wyłącznie z powodów wyborczych, chłodnej i takiej niezwykle niebezpiecznej kalkulacji politycznej, hamujemy rozwój Zduńskiej Woli. I to myślę, jest bardzo niebezpieczna gra prowadzona przez prawo i sprawiedliwość w Zduńskiej Woli (…) że rezygnuje się z tylu starań związanych z poprawą atrakcyjności miasta Zduńska Wola. (…) Naprawdę nie znajduję uzasadnienia dla tych decyzji, że oto miasto, które jest na dorobku, rezygnuje z dofinansowania, z szansy pozyskania 5 milionów złotych. (…) Myślę, że trzeba bardzo szybko poinformować suwerena, którzy radni w mieście Zduńska Wola hamują rozwój miasta. Bo to jest bardzo niebezpieczna polityczna gra kosztem suwerena – mieszkańców.


- Na sesji Rady Miasta odgrywany jest dziwny spektakl, że wysłuchują radni wszelkich argumentów, zadają trudne, precyzyjne pytania, toczy się dyskusja i analiza, wypływają z niej logiczne wnioski, a potem przychodzi miecz PiSu, który ucina dyskusję i pokazuje siłę. Ale ta siła prowadzi do destrukcji – stwierdził dziś na konferencji prezydent Niedźwiecki.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 28 kwietnia 2017 20:29
 

Komentarze 

 
#13 weber 2017-05-03 06:29
Trzeba ratować, zgadza się. Tylko kto ma to zrobić? Prezydent? Z kim on chce to zrobić? 1 maja pokazał jednych, a dziś na pewno wskaże drugich. I jedni, i drudzy mają ogromną siłę przebicia w mieście, o czym dowiodły ostatnie wybory. Tak więc, co by tu jeszcze ... ,panowie?
Cytować
 
 
#12 zduńskowolanin 2017-05-03 00:26
Ratować !!!! to tylko przed panem . PiS uratował mieszkańców przed podwyżką opłat za wodę i ścieki że zablokował tą budowę luksusowego Paru Wodnego , zrobionego bez projektu wykonawczego.
Cytować
 
 
#11 ZW 2017-05-02 13:37
Co pan robil, jesli teraz mowi pan o potrzebie ratowania miasta. Jesli ratowac to przed dalsza dewatacja. A kto odpowie za dotychczasowe niszczenie miasta?
Cytować
 
 
#10 Hipokryt 2017-05-02 03:30
fenomen natury „Trzeba ratować Zduńską Wolę” przed samym sobą ? ciekawe zjawisko .
Cytować
 
 
#9 jacek malik 2017-04-30 07:31
Jaja, a to nie Wielkanoc...
Cytować
 
 
#8 lol 2017-04-29 19:58
I Pan niby miałby Zduńska ratować? Panu to już dziękujemy ...!!!Baseny miały byc za ok.25 mln,a nie za prawie 40mln. Żegnamy ozięble i proszę siebie ratować, bo jak się suweren wkur...to taczkami podjedzie
Cytować
 
 
#7 Chris 2017-04-29 16:32
Niepoważne
Cytować
 
 
#6 zygmunt 2017-04-29 13:23
Królewiak ten szkodnik wyrzucony z Soldarności przy MPK Zduńska Wola nareszcie
Cytować
 
 
#5 kijciwoko 2017-04-29 11:43
CO ZA BEŁKOT
Cytować
 
 
#4 mieszkaniec 2017-04-28 22:09
Zgadzam się. Trzeba ratować Zduńską Wolę przed Panem Panie Prezydencie i Pana ekipą pełną dyletantów i karierowiczów!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski