Dziś imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Amatorzy górą! [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 10:54

Amatorzy Zapolice inkasują na swoim koncie kolejne 3 pkt. Tym razem na własnym stadionie pokonali wyżej notowanego rywala – Unię Męka Sieradz.

Choć to goście objęli prowadzenie już w 7. minucie spotkania, to jednak później Amatorzy przejęli dowodzenie na boisku. W 30. minucie wyrównał Kacper Matusiak, a minutę później prowadzenie gospodarzom dał Kacper Gała. Do przerwy miejscowi zawodnicy prowadzili 2:1. Po zmianie stron obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje podbramkowe. W 57. minucie bramkarza Unii ponownie pokonał Kacper Gała, a chwilę później swoją drugą bramkę strzelił Kacper Matusiak. W 80. minucie Unia zniwelowała straty, trafiając na 4:2. W końcówce spotkania dwa trafienia dla gospodarzy dołożył Tomasz Woźniak i Amatorzy Zapolice wygrali 6:2 (2:1).

- Początek spotkania nie rozpoczął się dla nas dobrze. Ogólnie od początku cały mecz się nie układał, ale myślę, że z biegiem czasu to my zdominowaliśmy boisko oraz pokazaliśmy charakter. Unia Męka Sieradz to ciężki rywal i fizycznie lepszy, ale jednak to my okazaliśmy się skuteczniejsi. Graliśmy piłką, a akcje, które stworzyliśmy były składne i efektem tego jest sześć goli – mówi Kacper Matusiak z Amatorów Zapolice.

Aktualizowany: poniedziałek, 24 kwietnia 2017 11:09