Reklama
22 Lipca 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do końca roku zostało 163 dni.
Reklama
Reklama

 
Pobiegną o puchar marszałka
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 18 kwietnia 2017 18:00

 

Zduńska Wola będzie kolejnym miastem w naszym województwie, w którym zostanie zorganizowany bieg o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Impreza ta odbędzie się pod koniec maja. Ale chętni, już teraz mogą zgłaszać swój udział. Więcej szczegółów na temat biegu, przedstawiono dziś na konferencji prasowej.

 

Bieg o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, jako jeden z jedenastu w zbliżającym się sezonie, zorganizowany będzie w Zduńskiej Woli po raz pierwszy pod hasłem I Piątka Pomarańczowej Pomocy. Bieg odbędzie się 21 maja.


- Zachęcamy do tego, by w Zduńskiej Woli bito rekordy frekwencyjne, a dla tych, którzy są do tego przygotowani, również życiowe - mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego

 

Pomarańczowa Pomoc, to charytatywna akcja w ramach której Klub Rajspot Active Sieradz już od kilku lat w całym regionie organizuje sportowe imprezy masowe, także biegi. W trakcie majowego Biegu o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, który współorganizuje powiat zduńskowolski oraz Powiatowe Centrum Kltury, Sportu i Rekreacji, zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów ulicami Zduńskiej Woli: Jagiełły, Łaską, Piwną i Kobusiewicza.

 

- Już zgłoszenia, które uzyskaliśmy są z Częstochowy, z Kalisza, z Opola, ze Zduńskiej Woli oczywiście, z Łodzi. Tak, że ten zasięg jest bardzo duży. Ponawiam zaproszenie - zachęca Michał Piotrowicz, Pomarańczowa Pomoc Rajsport Active, organizator biegu

 

Do zduńskowolskiego biegu zgłosiło się już 300 zawodników, ale zapisy oczywiście wciąż trwają. Ambasadorem imprezy, w trakcie której zaplanowano również koncerty i aukcje charytatywne, jest reprezentant Polski w maratonie, sieradzanin Artur Kozłowski. Cykl biegów o puchar marszałka województwa Łodzkiego, rozpocznie się już w przyszłym tygodniu maratonem na ulicach Łodzi.

 

 

Komentarze 

 
#1 ZXC 2017-04-19 06:19
Ja tylko nie rozumiem dlaczego władzę Zduńskiej Woli tak promują pomarańczową akcję i pana Michała...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski