Reklama
22 Lipca 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do końca roku zostało 163 dni.
Reklama
Reklama

 
Dworzec się sypie? [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 14 kwietnia 2017 14:58"Zduńskowolski dworzec PKP się sypie. Z komina lecą fragmenty tynku, które mogą spaść na głowę przechodniom” - alarmuje internauta, który przesłał nam zdjęcia. Co na to Urząd Miasta?
 

 

Mimo, że w 2013 roku miasto Zduńska Wola przejęło od PKP dworzec kolejowy, obiekt w dalszym ciągu stopniowo niszczeje. Internauta pan Marcin nadesłał nam zdjęcia rozsypującego się komina na tym budynku, którego kawałki w każdej chwili mogą spaść na głowę kogoś z podróżnych, lub pracowników dworca. Co na to zarządzający tym obiektem Urząd Miasta? Czy komin zostanie zabezpieczony? Kiedy dworzec doczeka się przebudowy lub choćby remontu?

- Stan techniczny budynku dworca jest zły, ale w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu przebywających tam ludzi, w tym przede wszystkim podróżnych i osób, które innych na pociąg odprowadzają. 10 grudnia 2016 roku odbył się ostatni przegląd techniczny dworca. On jest każdego roku dokonywany przez osoby, ze stosownymi uprawnieniami. To są uprawnienia do prowadzenia i nadzorowania robót budowlanych. I bez uwag przegląd ten został przyjęty. Po tym zgłoszeniu, pracownicy infrastruktury technicznej pojechali na dworzec i raz jeszcze sprawdzili, że faktycznie w 3 miejscach tynk tam odpada, ale on nie zagraża bezpieczeństwu ludzi. Jeśli chodzi o bieżące utrzymanie, to w planach jest malowanie dworca wewnątrz i zapewnienie ogrzewaniamówi Anna Paszkiewicz - Banaś z Biura Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Zduńska Wola.

Anna Paszkiewicz – Banaś dodaje, że poza tym, nie zmieniły się plany dotyczące generalnego remontu, czy raczej przebudowy dworca, który władze miasta we współpracy z Urzędem Wojewódzkim, zamierzają przeprowadzić, w ramach projektu modernizacji przystanków kolejowych na trasie ŁKA. Generalny remont zduńskowolskiego dworca miałby kosztować ponad 4 mln złotych. Jeśli nasze miasto będzie mogło przystąpić do wspomnianego projektu jako partner województwa, to wówczas znaczna część wymienionej kwoty, mogłaby pochodzić z unijnej kasy. Prawdopodobny termin realizacji prac to lata 2018 – 2019.


 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#4 Telimena 2017-04-20 08:06
Pod tym kominem jest ta ławka, jak ktoś odłamkiem przez łeb dostanie, to wtedy może coś z tym zrobią księgowa Ruda Śląska: jakibiznes.pl/.../
Cytować
 
 
#3 mm 2017-04-18 07:47
Boo w Sieradzu rządzi PO.... PIS - teraz , a nie jak w zd..... Ktoś?????
Cytować
 
 
#2 darek 2017-04-15 11:39
dlaczego zduńska wola jest taka zaniedbana? plac wolości odstrasza! dworce tak samo! dlaczego w sieradzu potrafili ogarnąć miasto i teraz jest tam bardzo ładnie
Cytować
 
 
#1 zonk 2017-04-15 07:58
"Stan techniczny budynku dworca jest zły, ale w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu przebywających tam ludzi" takie wypowiedzi będziemy słyszeć dopóki komuś się coś nie stanie.... Wszystko co przechodzi pod urząd miasta zaraz niszczeje.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski