Reklama
22 Lipca 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do końca roku zostało 163 dni.
Reklama
Reklama

 
Hołd ofiarom Katynia [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 13 kwietnia 2017 17:21


W Zduńskiej Woli, na Cmentarzu Komunalnym, odbyły się miejskie uroczystości poświęcone tej tragedii. Uczestniczyli w nich kombatanci, samorządowcy i młodzież.

Kultywując pamięć o tragedii jaka 77 lat temu wydarzyła się za wschodnią granicą Polski, w lasach Katynia, Charkowa, Miednoje, oraz innych miejscowości dawnego Związku Radzieckiego, spłeczność Zduńskiej Woli, co roku oddaje hołd na Cmentarzu Komunalnym blisko 22 tysiącom polskich oficerów zamordowanym wówczas przez sowietów. Byli wśród nich także policjanci ze Zduńskiej Woli, których wymieniono w apelu poległych. 

Znamienne jest to, że w topniejącej z roku na rok garstce kombatantów, po raz pierwszy nie było już nikogo, kto wśród bliskich, miałby ofiarę mordu katyńskiego. Tym większa rola tych, którzy tę historyczną pamięć zachowują dla przyszłych pokoleń.  

Potrzebę pamięci o poległych oficerach podkreślił również prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. Zwrócił uwagę, że gwarantem tego, by podobna tragedia nigdy więcej się nie powtórzyła, jest silne państwo.

- Pamięć o tamtych czasach, które związane są z tak tragiczną ofiarą synów naszej ziemi, powinna nas skłaniać do takiej refleksji, żebyśmy budowali silną Polskę, w silnej Europie, w sojuszu z najsilniejszymi. Żeby Polska już nigdy nie została sama w obliczu agresji – powiedział prezydent Piotr Niedźwiecki  

Uroczystości na Cmentarzu Komunalnym w Zduńskiej Woli zakończyły się złożeniem wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni Katyńskiej.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 13 kwietnia 2017 17:29
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski