Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Hołd ofiarom Katynia [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 13 kwietnia 2017 17:21


W Zduńskiej Woli, na Cmentarzu Komunalnym, odbyły się miejskie uroczystości poświęcone tej tragedii. Uczestniczyli w nich kombatanci, samorządowcy i młodzież.

Kultywując pamięć o tragedii jaka 77 lat temu wydarzyła się za wschodnią granicą Polski, w lasach Katynia, Charkowa, Miednoje, oraz innych miejscowości dawnego Związku Radzieckiego, spłeczność Zduńskiej Woli, co roku oddaje hołd na Cmentarzu Komunalnym blisko 22 tysiącom polskich oficerów zamordowanym wówczas przez sowietów. Byli wśród nich także policjanci ze Zduńskiej Woli, których wymieniono w apelu poległych. 

Znamienne jest to, że w topniejącej z roku na rok garstce kombatantów, po raz pierwszy nie było już nikogo, kto wśród bliskich, miałby ofiarę mordu katyńskiego. Tym większa rola tych, którzy tę historyczną pamięć zachowują dla przyszłych pokoleń.  

Potrzebę pamięci o poległych oficerach podkreślił również prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. Zwrócił uwagę, że gwarantem tego, by podobna tragedia nigdy więcej się nie powtórzyła, jest silne państwo.

- Pamięć o tamtych czasach, które związane są z tak tragiczną ofiarą synów naszej ziemi, powinna nas skłaniać do takiej refleksji, żebyśmy budowali silną Polskę, w silnej Europie, w sojuszu z najsilniejszymi. Żeby Polska już nigdy nie została sama w obliczu agresji – powiedział prezydent Piotr Niedźwiecki  

Uroczystości na Cmentarzu Komunalnym w Zduńskiej Woli zakończyły się złożeniem wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni Katyńskiej.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 13 kwietnia 2017 17:29
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski