Reklama
26 Lipca 2017 Środa
Dziś imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
Do końca roku zostało 159 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Przy jajku – z zającem [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 12 kwietnia 2017 18:44


Składali sobie wielkanocne życzenia i kosztowali smacznych potraw. Kolejne wielkanocne spotkanie dla zduńskowolan zorganizował Ruch Pomocy Bezrobotnym.

 

 

Od 12 lat jest już tradycją, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy, w Publicznym Gimnazjum nr 1, na uroczstej świątecznej kolacji, spotykają się niżej sytuowani zduńskowolanie, a także mieszkańcy Gminy Zduńska Wola. Wśród 120 osób, były całe rodziny, a także dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej w Ratuszu. Do wspólnego stołu zasiedli również przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa, a także proboszcz parafii WNMP.

 

- Spotkanie jest dla ludzi bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, i samotnych. Niektórzy nie mają w domu żywności, a tu się chyba dobrze czują, więc przychodzą – podkreśla Zdzisław Lepsik, prezes Ruchu Pomocy Bezrobotnym

 

Na wielkanocnym stole w PG nr 1 nie zabrakło typowych dla tego święta potraw. Był żurek, biała kiełbasa, baba wielkanocna, śledź w oleju, sałatka. Goście wysluchali również występu młodzieży z tego gimnazjum. Nie zabrakło także świątecznych paczek, a w nich przede wszystkim artykuły spożywcze. 

 

Aktualizowany: środa, 12 kwietnia 2017 19:18
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski