Reklama
19 Czerwca 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Do końca roku zostało 196 dni.
Reklama
Reklama

 
Przy jajku – z zającem [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 12 kwietnia 2017 18:44


Składali sobie wielkanocne życzenia i kosztowali smacznych potraw. Kolejne wielkanocne spotkanie dla zduńskowolan zorganizował Ruch Pomocy Bezrobotnym.

 

 

Od 12 lat jest już tradycją, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy, w Publicznym Gimnazjum nr 1, na uroczstej świątecznej kolacji, spotykają się niżej sytuowani zduńskowolanie, a także mieszkańcy Gminy Zduńska Wola. Wśród 120 osób, były całe rodziny, a także dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej w Ratuszu. Do wspólnego stołu zasiedli również przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa, a także proboszcz parafii WNMP.

 

- Spotkanie jest dla ludzi bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, i samotnych. Niektórzy nie mają w domu żywności, a tu się chyba dobrze czują, więc przychodzą – podkreśla Zdzisław Lepsik, prezes Ruchu Pomocy Bezrobotnym

 

Na wielkanocnym stole w PG nr 1 nie zabrakło typowych dla tego święta potraw. Był żurek, biała kiełbasa, baba wielkanocna, śledź w oleju, sałatka. Goście wysluchali również występu młodzieży z tego gimnazjum. Nie zabrakło także świątecznych paczek, a w nich przede wszystkim artykuły spożywcze. 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 12 kwietnia 2017 19:18
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski