Reklama
23 Maja 2018 Środa
Dziś imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Do końca roku zostało 223 dni.
Reklama
Reklama

 
Cieszą się życiem – z nowym sercem [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 11:52


W Zduńskiej Woli znów spotkały się dzieci i młodzież z przeszczepionymi sercami. Poznawały tajniki magii, jeździły na motocyklach i doskonale się bawiły. Co roku dają świadectwo temu, że po transplantacji, nadal można normalnie cieszyć się życiem.


Zduńskowolski Hotel Biesiada już po raz 13. gościł dzieci i młodzież po przeszczepach serca. 25 osób przyjechało tu z całej Polski, by zacieśniać przyjaźnie, bawić się i przeżyć niezapomniane chwile, na które wiele z nich czeka cały rok.


- Moja mam wie, że kiedy ja tu przyjeżdżam w piątek, to ze mną nie ma kontaktu. Dopiero może do mnie zadzwonić w niedzielę po południu, jak ja wrócę do domu. Dla mnie to jest jak drugi dom. Naprawdę. Mimo, że my się widzimy raz do roku, to czujemy się wszyscy jak jedna wielka rodzina – mówi Katarzyna Borsiak z Ozorkowa k/Lodzi, która już 18 lat żyje z przeszczepionym sercem


Organizatorzy spotkania – właściciele Hotelu Biesiada, władze powiatu zduńskowolskiego, Joanna Jarosławska, Leszezk Błaszczyk, Państwowa Straż Pożarna w Zduńskiej Woli oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, tym razem zabrali uczestników do Łęczycy, do znanego iluzjonisty Macieja Pola czyli polskiego Davida Copperfielda. Zorganizowali im również dużo gier, zabaw oraz dyskotekę. Uwieńczeniem spotkania był wieczór śpiocha, gdy wszyscy poprzebierali się w wygodne piżamy. A na deser - pyszny tort..


- Nam to przynajmniej sprawia ogromną satysfakcję, że możemy popatrzeć na te dzieci, że oderwą się od rzeczywistości, że są uśmiechnięte, że się spotkają razem, że przeżywają to, że tutaj przyjeżdżają - mówi Jakub Klemżyński, wsółorganizator zjazdu, właściciel Hotelu Biesiada w Zduńskiej Woli


- Te wszystkie akcje promujące ideę transplantacji, one są o tyle bardziej wiarygodniejsze, ponieważ oni opowiadają o sobie, to co przeżyli i to co jest po przeszczepie - dodaje Alicja Chachaj, Prezes Stowarzyszenia Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.


A po przeszczepie, ci którzy go doświadczyli, starają się po prostu żyć normalnie.


- Oczywiście mam w głowie pewne ograniczenia fizyczne, ale powiem szczerze, że na co dzień jakby tego w ogóle nie odczuwam. Skończyłam studia, pracuję zawodowo bardo intensywnie – mówi Kasia Borsiak


13 Zjazd Dzieci i Młodzieży po Przeszczepach serca zakończył się przejazdem na motocyklach, głównymi ulicami Zduńskiej Woli.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 10 kwietnia 2017 13:51
 

Komentarze 

 
#1 Zbyszek 2017-04-10 19:21
Wszystkim uczestnikom i organizatorom dużo zdrowia i wesołych Świąt
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski