Reklama
23 Sierpnia 2017 Środa
Dziś imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Do końca roku zostało 131 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
30. urodziny Topoli [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 11:04


Swoje 30 urodziny obchodzi w tym roku Klub Literacki TOPOLA. Jubileuszowy koncert odbył się w piątek w Ratuszu.

 

Klub Literacki Topola przez trzy dekady pojawiał się w życiu kulturalnym naszego miasta ale również całego kraju. Należą do niego uznani poeci, mający na swoim koncie kilkanaście tomików autorskich, a ich wiersze znajdują się w setkach antologii lub są tłumaczone na obce języki. Dzisiaj topolanie, nieco rozproszeni po całym kraju są; jurorami, krytykami, prowadzą działalność literacką na różnych polach. Na jubileuszową uroczystość zjechali do Zduńskiej Woli z Krakowa, Poznania, Polanicy i sąsiadujących ze Zduńską Wolą miejscowości.

 

- Jest to dowód na to, że bycie w Klubie, choćby przez chwilę, miało w ich życiu znaczenie. Wielu z nich tam właśnie znalazło przyjaźń, która przetrwała wiele lat – mówi Joanna Sychniak – Paterek, która przez wiele lat opiekowała się Klubem Literackim „Topola”.

Wiersze topolan stały się bohaterem piątkowego wieczoru. Kompozycje napisane w ogromnej większości przez Andrzeja Wawrzyniaka (będącego swego rodzaju osobistym bardem topolan), a także przez Zbyszka Godlewskiego, wykonywał Klub Piosenki A'PRIORI z Miejskiego Domu Kultury i Małgorzata Wawrzyniak. Licznie przybyli na tę uroczystość goście, mogli posłuchać również kilku wierszy topolan w interpretacji Joanny – Sychniak Paterek. Na zakończenie był tort i symboliczna lampka szampana oraz życzenia: by udało się topolowej poezji przetrwać wszystkie zawieruchy i burze...


 

 

 

Aktualizowany: poniedziałek, 10 kwietnia 2017 19:51
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski