Reklama
22 Czerwca 2018 Piątek
Dziś imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Do końca roku zostało 193 dni.
Reklama
Reklama

 
30. urodziny Topoli [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 11:04


Swoje 30 urodziny obchodzi w tym roku Klub Literacki TOPOLA. Jubileuszowy koncert odbył się w piątek w Ratuszu.

 

Klub Literacki Topola przez trzy dekady pojawiał się w życiu kulturalnym naszego miasta ale również całego kraju. Należą do niego uznani poeci, mający na swoim koncie kilkanaście tomików autorskich, a ich wiersze znajdują się w setkach antologii lub są tłumaczone na obce języki. Dzisiaj topolanie, nieco rozproszeni po całym kraju są; jurorami, krytykami, prowadzą działalność literacką na różnych polach. Na jubileuszową uroczystość zjechali do Zduńskiej Woli z Krakowa, Poznania, Polanicy i sąsiadujących ze Zduńską Wolą miejscowości.

 

- Jest to dowód na to, że bycie w Klubie, choćby przez chwilę, miało w ich życiu znaczenie. Wielu z nich tam właśnie znalazło przyjaźń, która przetrwała wiele lat – mówi Joanna Sychniak – Paterek, która przez wiele lat opiekowała się Klubem Literackim „Topola”.

Wiersze topolan stały się bohaterem piątkowego wieczoru. Kompozycje napisane w ogromnej większości przez Andrzeja Wawrzyniaka (będącego swego rodzaju osobistym bardem topolan), a także przez Zbyszka Godlewskiego, wykonywał Klub Piosenki A'PRIORI z Miejskiego Domu Kultury i Małgorzata Wawrzyniak. Licznie przybyli na tę uroczystość goście, mogli posłuchać również kilku wierszy topolan w interpretacji Joanny – Sychniak Paterek. Na zakończenie był tort i symboliczna lampka szampana oraz życzenia: by udało się topolowej poezji przetrwać wszystkie zawieruchy i burze...


 

 

 

Aktualizowany: poniedziałek, 10 kwietnia 2017 19:51
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski