Reklama
23 Maja 2018 Środa
Dziś imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Do końca roku zostało 223 dni.
Reklama
Reklama

 
Rada dołożyła na oświatę [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 08 kwietnia 2017 15:29Szkoły i przedszkola dostaną pieniądze na odprawy i bieżące funkcjonowanie, częściowo przesunięte wcześniej na inne zadania podczas uchwalania budżetu na 2017 rok.  Nie zabrakło bardzo emocjonalnych wstąpień o „czołganiu ludzi” i „żebraniu o pieniądze”…

Jednymi z ważniejszych punktów wczorajszej sesji było podjęcie trzech uchwał tzw. oświatowych, w tym dwóch – jak podkreślali wnioskodawcy - gwarantujących nauczycielom stabilizację i spokojną pracę do końca 2017 roku. W tych uchwałach była mowa o środkach na potrzeby szkół i przedszkoli związanych z reformą edukacji, czyli na doposażenie szkół, remonty, na zakup pomocy dydaktycznych.

 

- To bardzo istotne, dlatego, że czasu pozostało nam niewiele, niespełna 5 miesięcy do 1 września, a w tym dniu, to jest taki czas, w którym szkoły muszą być „zapięte na ostatni guzik”, by przyjąć uczniów. Sytuację będziemy mieć zupełnie inną, bo maluchy przyjdą do szkół, gdzie byli dotąd starsi uczniowie, więc to są znaczne zmiany – twierdzi Elżbieta Szlachetka, wiceprezydent Zduńskiej Woli   

Obecni licznie na sesji dyrektorzy zduńskowolskich placówek oświatowych z zadowoleniem przyjęli również decyzję radnych o przekazaniu z budżetu pieniędzy na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi z wyrównaniem od 1 stycznia.

- Wyrażam taką nadzieję, że będą one wypłacone jeszcze w tym tygodniu, przed świętami Wielkanocnymi. Myślę, że to będzie bardzo ładny „zając”. To  było dla nas bardzo istotne. Oczywiście mamy w tym momencie również zabezpieczone środki na ewentualne odprawy emerytalne i urlopy zdrowotne – dodaje Szlachetka

Do szkół trafiły również te środki przesunięte w uchwale budżetowej przez radnych związane z wynagrodzeniami dla nauczycieli, powodujące ogólne poczucie stabilizacji. Decyzje Rady dyrektorzy przyjęli zresztą brawami.

 

- Bardzo się cieszę że radni, po długich dyskusjach, po wielu pytaniach podjęli te decyzje korzystne i również bardzo cieszy mnie fakt, że było to jednogłośne – podkreśla z satysfakcją druga wiceprezydent

Dyskusja nad uchwałami oświatowymi była bardzo gorąca. Radni dopytywali o szczegóły i próbowali dowiedzieć się, czy potrzebne środki są potrzebne akurat we wnioskowanej wysokości. Rozważali również odsunięcie w czasie podjęcie części decyzji dotyczących wydatków na oświatę, na przykład by dopiero w czerwcu podjąć decyzje o przekazaniu pieniędzy na odprawy. Pod koniec dyskusji zrobiło się dość nerwowo. „To przechodzi ludzkie pojęcie, co się tutaj dzieje” – skomentowała dyskusję oświatową radna Ewa Marszałek. „Łzy mi się cisną do oczu, jak słyszę, że trzeba żebrać u was o każdą złotówkę” – wtórowała jej radna Jadwiga Ziółkowska, zwracając się do radnych Prawa i SPrawiedliwości. Radni PiS Witold Gwiazda, Jacek Hillebrand i Andrzej Dutkiewicz przekonywali z kolei, że ich dociekliwość w pytaniach i poddawanie w wątpliwość niektórych kwestii, podyktowane są zwykłą ciekawością i chęcią zdobycia głębszej wiedzy na ten temat, która to pozwoli im bardziej świadomie i odpowiedzialnie podjąć decyzję o przekazaniu pieniędzy z budżetu.
 
 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#7 do Witek 2017-04-13 13:29
PRAWDA :-( co do "oświatowego dyrektora", ale żaden prawdziwy dyrektor dzieci nigdzie nie odeśle
Cytować
 
 
#6 Witek 2017-04-13 09:54
Tu wszystko pięknie, ładnie, a już dzisiaj krążą plotki (????), że pan oświatowy dyrektor po cichu kazał dyrektorom odsyłać JUŻ ZAPISANE DZIECI z klas pierwszych do pewnej szkoły, która uzbierała tylko kilkoro pierwszaczków... Miała być naturalna selekcja szkół... Rodzice mieli zadecydować, a tu takie CYRKI ??? Czy ktoś może sprawdzić, czy to prawda? Zapisałem córkę do szkoły spoza obwodu, czy to prawda, że mam ją przepisać do parku? Przemelduję, a nie przepiszę !!! Ludzie, co się w tym mieście wyrabia ???
Cytować
 
 
#5 weber 2017-04-10 21:04
Cytuję ZXC:
Na zdjęciu nr 1 widać jeszcze pana prezydenta, a na zdjęciu nr 2 już go nie ma...

Już go nie ma, a widać, że jeszcze było widno.
Cytować
 
 
#4 ZXC 2017-04-10 12:47
Na zdjęciu nr 1 widać jeszcze pana prezydenta, a na zdjęciu nr 2 już go nie ma...
Cytować
 
 
#3 mieszkaniec 2017-04-10 07:26
zdjęcie nr. 3 narada wojenna , a a gdzie maskotka-radna
Cytować
 
 
#2 weber 2017-04-08 20:28
No cóż, dogłębnie pytali, ale zrozumieli pewnie co niektórzy. Na wszelki wypadek trzeba było się naradzić, jak zagłosować.
Cytować
 
 
#1 ola87 2017-04-08 17:20
Brawo za zdjęcie nr 3!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski