Reklama
26 Lipca 2017 Środa
Dziś imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
Do końca roku zostało 159 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Rozwiązywali szarady [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 08 kwietnia 2017 11:12


Różnego rodzaju łamigłówki rozwiązywali dziś trzecioklasiści z podstawówek, biorący udział w XII Powiatowych Potyczkach Szaradziarskich. Na zwycięzcę czeka rower.

Potyczki szaradziarskie, już po raz 12 zorganizowane w tym roku w Szkole Podstawowej nr 11 są prawdopodobnie jedynym tego rodzaju konkursem w Polsce na szczeblu powiatowym. Wzięło w nich udział 42 uczniów trzecich klas szkół podstawowych miasta i powiatu zduńskowolskiego. W ciągu zegarowej godziny, mieli do rozwiązania krzyżówkę, wykreślankę, szyfrogram, fortunkę, rozsypankę literową, samosię i zagadki i rebus.

 

- Dzieci z klas trzecich kończą pierwszy etap edukacji wczesnoszkolnej i posiadają już dość duży zasób wiadomości. I tego rodzaju krzyżówki, szarady, na pewno rozwijają pamięć, rozwijają spostrzegawczość. Poza tym dziecko poszukuje pewnych informacji w encyklopediach w Internecie, w książkach. Rozbudza to zainteresowania. Dzieci nie tylko powinny siedzieć przy komputerach, ale właśnie tego rodzaju zabawy - szarady powodują, że dziecko się wycisza, uspokaja, dyscyplinuje – mówi Anna Krebs, współorganizatorka szarad    

Potyczki zorganizowały: Renata Krzemińska, Anna Krebs i Mirosława Paluszkiewicz. Główną nagrodą jest rower. Podsumowanie i wręczenie nagród nastąpi 17 maja o 14:00 w SP nr 11.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: sobota, 08 kwietnia 2017 12:19
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski