Reklama
23 Maja 2018 Środa
Dziś imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Do końca roku zostało 223 dni.
Reklama
Reklama

 
Rozwiązywali szarady [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 08 kwietnia 2017 11:12


Różnego rodzaju łamigłówki rozwiązywali dziś trzecioklasiści z podstawówek, biorący udział w XII Powiatowych Potyczkach Szaradziarskich. Na zwycięzcę czeka rower.

Potyczki szaradziarskie, już po raz 12 zorganizowane w tym roku w Szkole Podstawowej nr 11 są prawdopodobnie jedynym tego rodzaju konkursem w Polsce na szczeblu powiatowym. Wzięło w nich udział 42 uczniów trzecich klas szkół podstawowych miasta i powiatu zduńskowolskiego. W ciągu zegarowej godziny, mieli do rozwiązania krzyżówkę, wykreślankę, szyfrogram, fortunkę, rozsypankę literową, samosię i zagadki i rebus.

 

- Dzieci z klas trzecich kończą pierwszy etap edukacji wczesnoszkolnej i posiadają już dość duży zasób wiadomości. I tego rodzaju krzyżówki, szarady, na pewno rozwijają pamięć, rozwijają spostrzegawczość. Poza tym dziecko poszukuje pewnych informacji w encyklopediach w Internecie, w książkach. Rozbudza to zainteresowania. Dzieci nie tylko powinny siedzieć przy komputerach, ale właśnie tego rodzaju zabawy - szarady powodują, że dziecko się wycisza, uspokaja, dyscyplinuje – mówi Anna Krebs, współorganizatorka szarad    

Potyczki zorganizowały: Renata Krzemińska, Anna Krebs i Mirosława Paluszkiewicz. Główną nagrodą jest rower. Podsumowanie i wręczenie nagród nastąpi 17 maja o 14:00 w SP nr 11.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: sobota, 08 kwietnia 2017 12:19
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski