Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Święto teatru [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 04 kwietnia 2017 05:28

 

Trwają  Zduńskowolskie Dni Teatru. Ich kulminacją był poniedziałek, w trakcie którego na deskach sceny w Ratuszu zaprezentowały się grupy teatralne z naszego regionu.

Zduńskowolski Dzień Teatru zorganizowany został przez Miejski Dom Kultury już po raz 13. W zamyśle miała to być impreza jednodniowa, lecz niejednokrotnie – także w tym roku – odstąpiono od tej reguły i tym sposobem, tegoroczne spotkania teatralne w Zduńskiej Woli potrwa do środy, czyli aż 4 dni. W jego trakcie odbywają się spektakle, warsztaty z aktorami teatru „Pinokio” z Łodzi. Kulminacyjnym punktem, były przedstawienia teatralne uczestniczących w tej imprezie grup teatralnych. Tym razem w sali koncertowej Ratusza wystąpiło ich 7: „Dwójeczki”, „Grupa Teatralna A.S.I.”, „Teatr Wierszydło”, „Podleśna 55”, „Fundamentum”, „Face to Face”, „Giganci z Wojsławic”. Tym razem prezentacje teatrów w Zduńskiej Woli nie miały charakteru konkursu, lecz przeglądu.

- Ja z obserwacji zupełnie prywatnych, ale również takiego instruktora, który na co dzień również teatrem amatorskim się zajmuje, zauważyłam, że dzieci mają bardzo duży luz w pokazywaniu tego, co przygotowały. Nie ma takiego wyścigu. Ten wyścig mają na co dzień pewnie w szkole. A teraz, w zwiąku z tym, że nie było konkursu, ten przegląd spowodował, że jest to dla nich taka forma luźna. Byli wyluzowani, może bardziej skupili się na tym co mają zagrać, jak to mają pokazać, a niekoniecznie, żeby wygrać z inną grupą teatralną – mówi Joanna Sychniak - Paterek z MDK w Zduńskiej Woli.    

Dziś od 9:00 do 13:30 odbędą się warsztaty teatralne z aktorami Teatru Chorea z Łodzi. A o 14:00 wystąpi przed publicznością grupa „Szturmali” w przedstawieniu „Mąż umarł, ale już mu lepiej”. Wstęp wolny. Jutro – sploty teatralne „Na sienkiewiczowską nutę”.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: wtorek, 04 kwietnia 2017 05:33
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski