Reklama
22 Lipca 2017 Sobota
Dziś imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do końca roku zostało 163 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Spotkanie po latach [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 19 marca 2017 19:20

Niecodzienne spotkanie absolwentów zorganizowano w murach Publicznego Gimnazjum nr 1. Klasa 8a, której wychowawcą była pani Żarnecka, spotkała się po 49 latach od ukończenia szkoły...

Impulsem do spotkania stała się decyzja radnych miasta o reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 4, a inicjatorem wyjątkowego zjazdu był pan Wiesław Lorenc.

Łączy nas więcej niż kartki szkolnych kronik. Czujemy się kontynuatorami tradycji Szkoły Podstawowej nr 4. Mamy tego samego patrona. W holu korytarza niezmiennie od lat witają wchodzących dwa orły. To czytelne znaki tego, co w naszej szkole ważne - tymi słowami do absolwentów rocznika 67/68 zwróciła się Małgosia, obecna uczennica gimnazjum. Po oficjalnych przemówieniach przyszła pora na wspomnienia, którym nie było końca. Z zakamarków pamięci przywoływano historyjki z dawnych lat, wspominano nauczycieli. Fotografie w kronice szkolnej oraz zdjęcia klasowe, które przynieśli ze sobą absolwenci, budziły wiele emocji. I choć przez kilka dekad szkoła zmieniła się, absolwenci nadal czuli wzruszenie, gdy weszli do sal lekcyjnych i na moment zasiedli w ławkach. Był to symboliczny powrót do szkoły po 49 latach”.

Info. i fot.: PG nr 1 

Aktualizowany: poniedziałek, 20 marca 2017 10:00
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski