Reklama
22 Czerwca 2018 Piątek
Dziś imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Do końca roku zostało 193 dni.
Reklama
Reklama

 
Spotkanie po latach [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 19 marca 2017 19:20

Niecodzienne spotkanie absolwentów zorganizowano w murach Publicznego Gimnazjum nr 1. Klasa 8a, której wychowawcą była pani Żarnecka, spotkała się po 49 latach od ukończenia szkoły...

Impulsem do spotkania stała się decyzja radnych miasta o reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 4, a inicjatorem wyjątkowego zjazdu był pan Wiesław Lorenc.

Łączy nas więcej niż kartki szkolnych kronik. Czujemy się kontynuatorami tradycji Szkoły Podstawowej nr 4. Mamy tego samego patrona. W holu korytarza niezmiennie od lat witają wchodzących dwa orły. To czytelne znaki tego, co w naszej szkole ważne - tymi słowami do absolwentów rocznika 67/68 zwróciła się Małgosia, obecna uczennica gimnazjum. Po oficjalnych przemówieniach przyszła pora na wspomnienia, którym nie było końca. Z zakamarków pamięci przywoływano historyjki z dawnych lat, wspominano nauczycieli. Fotografie w kronice szkolnej oraz zdjęcia klasowe, które przynieśli ze sobą absolwenci, budziły wiele emocji. I choć przez kilka dekad szkoła zmieniła się, absolwenci nadal czuli wzruszenie, gdy weszli do sal lekcyjnych i na moment zasiedli w ławkach. Był to symboliczny powrót do szkoły po 49 latach”.

Info. i fot.: PG nr 1 

Aktualizowany: poniedziałek, 20 marca 2017 10:00
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski