Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Rusza przebudowa Parku Miejskiego
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 16 marca 2017 17:37


W poniedziałek ruszą prace przy rewaloryzacji Parku Miejskiego. Jak wygląda harmonogram tych prac na ten rok? Czy korzystający ze spacerów po parku napotkają jakieś trudności? (Więcej - wkrótce na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Teren w tym sektorze Parku Miejskiego w którym najpierw rozpoczną się prace jest w tej chwili ogradzany.

 

- Przystępujemy już w marcu do tych prac pielęgnacyjnych przede wszystkim. Czyli mam tutaj na myśli odmładzanie i drzew i krzewów. Mam również na myśli zabezpieczenie ubytków, czyli prace pielęgnacyjne związane z drzewostanem - mówi wiceprezydent Beata Turlakiewicz

 

Kosztorys przewiduje posadzenie ponad 120 nowych drzew oraz wielu krzewów, ale to dopiero w przyszłym roku, kiedy to nastąpi również budowa nowoczesnego oświetlenia. Po pracach pielęgnacyjnych, w kwietniu przyjdzie kolej na przesadzanie drzew. Na przełomie kwietnia i maja ekipa budowlana przystąpi do modernizacji ciągów komunikacyjnych. W maju rozpocznie się również przebudowa stawów.

 

- To będzie generalna renowacja tych staów. Zaczniemy od spuszczenia wody, wymiany całej nawierzchni poboczy, dna, nawiezienia materiałów uszczelniających, wykonanie drenażu, żwiru i filtra mineralnego i roślinnego – wymienia Wojciech Rukat, właściciel firmy wykonawczej

 

Rozpoczęcie prac i ogrodzenie placu budowy spowoduje równocześnie utrudnienia dla osób przechodzących przez park - na przykład uczniów pobliskiej szkoły. Od maja będzie to praktycznie niemożliwe w jego wschodniej cześci – po stronie PG nr 1, ale w pozostałej części parku będzie można swobodnie się poruszać. Łabędź – samotnik ma trafić na kres przebudowy do łódzkiego ZOO, a ryby ze stawów – do Kępiny.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 16 marca 2017 19:57
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski