Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Drzwi Otwarte w PG nr 1 [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 13 marca 2017 21:12

 

 

Ostatni czwartek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Już od rana licznie odwiedzali nas zaproszeni goście...”


Jako pierwsze pojawiły się grupy przedszkolne z czterech zduńskowolskich placówek. Już od progu były gorąco witane przez starszych kolegów z PG1. Było oczywiście zwiedzanie szkoły, przyglądanie się pracy nauczycieli i uczniów. Można było zapoznać się z wizualizacją przyszłych pracowni przygotowanych dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4.

 

Jednak największe atrakcje czekały cierpliwie w sali gimnastycznej. Tam nasi mili goście z wielką ochotą wzięli udział w licznych zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. Czego tam nie było! Konkurs bajkowy, gry sprawnościowe, pokaz jazdy na rolkach. Przysłowiową wisienką na torcie było przedstawienie przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego i uczniów PG1. Trudno było się rozstać z gościnnymi gospodarzami.

 

Po południu na zaproszenie społeczności PG1, w murach naszej szkoły pojawili się starsi uczniowie. Wielu z nich przybyło z rodzicami.

Zgromadzonym widzom przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą historii szkoły. Wszyscy z zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieści, jak toczo się życie szkoły – to w czasie obowiązkowych zajęć i to inne, ważne, ciekawe – później. Wrażenie na widzach zrobiły relacje dotyczące wizyt zaprzyjaźnionych studentów z wymiany zagranicznej, opowieści o koloniach i zimowiskach, spotkaniach absolwentów, którzy po latach chętnie i ze wzruszeniem odwiedzają mury dawnej szkoły.

 

Miłym akcentem było przedstawienie w języku angielskim przygotowane przez zespół nauczycieli tego przedmiotu i uzdolnionych uczniów naszej szkoły.

Rozmowy, dyskusje, wiele pytań, na które starali się odpowiedzieć wszyscy pracownicy i uczniowie PG1, świadczyły na pewno o dużym zainteresowaniu takim spotkaniem”.

 

Informacja: PG nr 1

fot.: PG nr 1Aktualizowany: poniedziałek, 13 marca 2017 21:39
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski