Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Szpital – już w sieci. Ale co z IOWISZem ?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 23 lutego 2017 19:32 

Szpital w Zduńskiej Woli znalazł się w nowej sieci szpitali w województwie łódzkim – poinformowały dziś na konferencji prasowej władze województwa. Pod znakiem zapytania stoi jednak zaplanowana na szeroką skalę rozbudowa naszej lecznicy...

 

 

 


Wicewjewoda łódzki Karol Młynarczyk przyjechał dziś do Zduńskiej Woli, by władzom tej lecznicy i mieszkańcom, zakomunikować bardzo dobrą wiadomość.


- Szpital w Zduńskiej Woli jest w sieci szpitali. To jest bardzo ważne, dlatego, że to pozwala na stabilną persektywę finansową. To jest na 4 lata taka pewna perspektywa finansowa. Finansowanie będzie na poziomie 2015 roku ze wszystkimi nadwykonaniami za 2015 rok – zapewnił Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki dodając, że w razie potrzeby szptitale będą mogły starać się o więcej pieniędzy na leczenie. 

 

W myśl założeń reformy, od początku przyszłego roku, po likwidacji NFZu, to właśnie wojewoda będzie w dużej mierze sprawował nadzór nad szpitalami w łódzkiem. W nowej sieci znalazły się przede wszystkim te lecznice, które posiadają 4 najważniejsze oddziały: ginekologiczno – położniczy, chirurgiczny, wewnętrzny i dziecięcy. Szpital w Zduńskiej Woli spełnia te warunki, natomiast ma inny duży problem. Aplikuje na rozbudowę o ponad 40 milionów złotych środków unijnych, poprzez program IOWISZ, który jest Instrumentem Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia, a wniosek szpitala dostał zbyt mało punktów od wojewody.


- Jakby nie obejmował wszystkiego, co mogliśmy powiedzieć na temat naszego szpitala i związanych z tą budową konsekwencji i poprawy pod względem jakościowym wielu naszych usług medycznych – stwierdził Janusz Ratajczyk, prezes Powiatowego Szpitala w Zduńskiej Woli


 

Wicewojewoda przyznał natomiast, że program IOWISZ lepiej sprawdza się w odniesieniu do dużych szpitali.

 

 


- Te wnioski są ukierunkowane na duże szpitale i duże instytuty, które prowadzą prace badawcze, które wprowadzają innowacje. Natomiast część tych kryteriów nie jest dodstosowanych za dobrze do małych szpitali powiatowych. I przy najlepszej inwestycji, przy dobrym wypełnieniu, te kryteria powodują to, że ten wynik punktowy wychodzi nam niestety ujemny. Zwrócimy na to uwagę w ministerstwie. Ja tak to bym widział, żeby na przykład zrobić tak, że ten IOWISZ który jest, pozostaje dla szpitali klinicznych, instytutów, a dla szpitali powiatowych na przykład robimy IOWISZ 2 i z niektórych kryteriów rezygnujemy – dodał wicewojewoda Młynarczyk


Zduńskowolski szpital już odwołał się od rozstrzygnięcia wojewody i poprawiły wniosek do IOWISZA, który zostanie wysłany władzom województwa jutro lub w poniedziałek. Ponowna decyzja wojewody spodziewana jest do połowy marca. Jeśli tym razem będzie pozytywna, szpital będzie mógł bez przeszkód ubiegać się dofinansowanie rozbudowy. Warto dodać, że Rada Powiatu Zduńskowolskiego zarezerwowała niedawno w budżecie na rozbudowę szpitala blisko 11 milionów złotych.


 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#3 Yogi 47 2017-02-27 11:59
Ustawa o sieci szpitali jest dopiero na etapie pozytywnej decyzji rządu. W rządzie są duże rozbieżności. Zobaczymy jaka treść trafi do Sejmu.Więc możemy mówić tylko o przymiarkach do sieci. Tym nie mniej Szpital w Zduńskiej Woli na pewno trafi do sieci ( jeżeli będzie sieć)
Cytować
 
 
#2 Bojący 2017-02-25 14:36
Pan starosta stosuje mobbing wobec pracowników w podległych jednostkach kto może ucieka, czas Rychlika się skończył pora zabierać swoich kolesi i spływać, bo wywiozą na taczkach
Cytować
 
 
#1 aS 2017-02-23 19:54
majonezowe stroiki na wielkanoc ale na przeciw okna z markowych jelit ... pan starosta oszukuje za klamie wykorzystuje ... szpital pada zwalnia w dps-ach i szkolach (podobno tu komuszki walcza) powiat zadluzyl i pada na pysk ... ale radi na garnuszku nie czuja??? !!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski