Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
Czołowe zderzenie [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 22 lutego 2017 10:46

 

 

Do groźnego wypadku doszło dziś rano na drodze między Zduńską Wolą a Szadkiem. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby trafiły do szpitala.

„Niech pan to opisze, żeby coś zrobili z tym zakrętem. Przecież tu co trochę ktoś się rozbija” – mówi zdenerwowany młody mężczyzna stojący przy jednym z rozbitych samochodów. Okazuje się, że jest mężem kobiety, która dziś przed 8:00 rano prowadziła osobowy samochód marki Rover na zduńskowolskich numerach rejestracyjnych w kierunku Szadku. Nie zdążyła zareagować, gdy z zakrętu za Szadkowicami, z przeciwka wypadła skoda fabia na łódzkich numerach. Auta z dużą siłą zderzyły się czołowo (świadczą o tym choćby zniszczenia obu pojazdów) Kobieta kierując Roverem oraz pasażerka Skody zostały odwiezione do szpitala. Prawdopodobnie nie doznały poważniejszych obrażeń. Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia, ale wszystko wskazuje na to, że kierowca skody na zakręcie wpadł w poślizg i nie opanował auta. Prawdopodobnie nie dostosował prędkości do śliskiej nawierzchni drogi. Ale powracając do pytania młodego mężczyzny: czy można cokolwiek robić żeby na tym zakręcie w ogóle było bezpieczniej? Okazuje się, że zarządca drogi ma co do tego pewne plany.

 

- Będziemy w oznakowaniu pionowym wprowadzać znak A-30 „inne niebezpieczeństwa” z tablicą WYPADKI. Również zamierzam wprowadzić takie naklejane na jezdnię oznakowanie, które również sugeruje zbliżanie się do miejsca szczególnie niebezpiecznego. Gdy tylko pogoda na to pozwoli, będziemy również odnawiać oznakowanie poziome, które już się wytarło. I będziemy również usuwali kolejne drzewa na tym łuku. To wszystko, co możemy zrobić. To jest kategoria drogi powiatowej i żadnych progów zwalniających, żadnych tego typu rozwiązań nie mogę tam zastosować – mówi Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
 

  

 

 

Komentarze 

 
#6 weber 2017-02-23 09:10
Cytuję xyz:
Cytuję ZZZ:
Akurat ten zakręt powinien być całkowicie przebudowany. Tu nic nie da wycinka drzew, znaki ostrzegawcze.
Przebudować zakręt? Ciekawe... Jak to sobie wyobrażasz?

Też jestem za złagodzeniem tego łuku. Trochę czasu żyję na tym świecie i pamiętam, że tam zawsze były wypadki, 30, 40 lat temu również. A ruch wtedy był żaden, prędkości też. A wyobrazić sobie, jak by to było, jest łatwo.
Cytować
 
 
#5 hj 2017-02-23 09:01
Co to da, pewnie nic. Ludzka mentalność jest jaka jest. W lasku na górce (podwójna ciągła) między Suchoczasami a Szadkowicami bardzo często można wpaść na czołówkę (jadąc prawidłowo) lub widzieć w lusterku jak auto zaczyna wyprzedzać "w ciemno". Co w tym dziwnego - a to że tak pół na pół tych aut ma rejestrację EZD i pokonuje tą trasę nie pierwszy raz a nawet może i co dzień. Broń jest zakazana a takie "manie" prawa jazdy przez takiego debila nie. Może i dobrze z tą bronią.
Cytować
 
 
#4 xyz 2017-02-23 07:55
Cytuję ZZZ:
Akurat ten zakręt powinien być całkowicie przebudowany. Tu nic nie da wycinka drzew, znaki ostrzegawcze.
Przebudować zakręt? Ciekawe... Jak to sobie wyobrażasz?
Cytować
 
 
#3 ZZZ 2017-02-23 07:09
Akurat ten zakręt powinien być całkowicie przebudowany. Tu nic nie da wycinka drzew, znaki ostrzegawcze.
Cytować
 
 
#2 Xxx 2017-02-22 20:58
Czlowieku. Nie wiesz jak bylo to po co piszesz. Myslisz ze kazdy wypadek to brawura i brak umiejętności?? Gdyby predkosc byla duza to zniszczenia by byly inne. Nastepn razem pomysl przed napisaniem
Cytować
 
 
#1 GuMa 2017-02-22 17:55
Panie P.! Jakie drzewa??? Popatrz Pan na zdjęcia... A do wszystkich kierowców lub "kierowców" - wystarczy zwolnić i włączyć wyobraźnię.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski