Reklama
19 Października 2018 Piątek
Dziś imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Do końca roku zostało 74 dni.
Reklama
Reklama

 
List otwarty do prezydenta
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 03 lutego 2017 21:39


List otwarty do Prezydenta Miasta Zduńska Wola Pana Piotra Niedźwieckiego

Szanowny Panie Prezydencie

 

 

 

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka” Karol Wojtyła

 

 

W imieniu całej społeczności szkolnej Publicznego Gimnazjum n 1 w Zduńskiej Woli pragniemy wyrazić swoje niezadowolenie i zaniepokojenie kierunkiem aktualnej polityki oświatowej władz Miasta Zduńska Wola.
W dniu 02.02.2017 r. rodzice, pracownicy i pedagodzy Publicznego Gimnazjum nr 1 przekazali petycję do prezydenta przeciwko likwidacji szkoły. Chcemy, żeby w Parku Miejskim, była samodzielna Szkoła Podstawowa nr 4. Czujemy się dyskryminowani, ponieważ wcześniej Pan Prezydent przyjął delegacje SP 11 i w świetle kamer podpisał petycję dotyczącą losów szkoły. Dla nas Pan nie znalazł czasu! Naszym zdaniem Pan Prezydent nie traktuje jednakowo wszystkich, jest stronniczy w swoim działaniu!
Cała sytuacja budzi ogromne napięcia i niepokój wśród rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
Podjęliśmy wiele działań ( spotkania, pisma ) z panią wiceprezydent Elżbietą Szlachetką, po to, aby nasz głos był słyszalny dla władz Miasta ! Zawsze wyrażaliśmy takie samo stanowisko odnośnie naszych losów. Mając na uwadze zapewnienie najwyższego poziomu usługi edukacyjnej dla mieszkańców Zduńskiej Woli pragniemy podkreślić fakt, że nasza szkoła reprezentuje najwyższy poziom nauczania. Wychowała wiele pokoleń zduńskowolan. Nauczyciele przez lata budowali pozytywny wizerunek szkoły w środowisku lokalnym. Rozumiejąc konieczność realizacji i dostosowania czynnika ekonomicznego w oświacie, uważamy, że wszelkie działania podejmowane w celu racjonalizacji wydatków powinny być szczegółowo zaplanowane, konsultowane z partnerami społecznymi w duchu autentycznego, a nie pozorowanego dialogu społecznego oraz rozłożone w czasie dla skutecznej i właściwej ich realizacji. Zwracamy również uwagę, że podejmowane aktualnie działania mogą naruszyć dobrze funkcjonujący i budowany przez lata w naszym mieście system edukacji. Jakość edukacji powinna być priorytetem i stanowić wyznacznik w podejmowaniu decyzji.
Uważamy, że samorządowych placówek oświatowych nie należy traktować jak instytucji mających przynosić dochody, lecz w kategorii inwestycji w przyszłość naszego Miasta.

PROSIMY O RÓWNE SZANSE !!

NIE LIKWIDUJCIE NASZEJ SZKOŁY !!

Zduńska Wola, dnia 03.02.2017 r.

Aktualizowany: sobota, 04 lutego 2017 07:29
 

Komentarze 

 
#3 Chris 2017-02-04 12:24
Zamiast pisać listy mądrzej wybierajcie prezydenta.
Cytować
 
 
#2 Pytanie 2017-02-04 10:32
Czy treść tego listu konsultowano z nauczycielami?
Cytować
 
 
#1 Koniec świata 2017-02-03 22:25
Pani na fotografii zamieszcza na wstępie cytat z nauczania św. Jana Pawła II.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski