Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
WOŚP głośno zagra też w gminie Zapolice
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 12 stycznia 2017 13:41

 

W gminie Zapolice również trwają gorące przygotowania do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapolice grają z WOŚP już ponad 20 lat i tym razem nie może być inaczej. Główne wydarzenia finału będą miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach.

 

Od rana na terenie gminy Zapolice kwestować będzie 25. wolontariuszy, który działają w ramach sztabu działającego przy Hufcu ZHP w Zduńskiej Woli, po raz pierwszy aktywny udział w kweście wezmą uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Rembieszowie. Główne atrakcje finału przygotowano w GOKiS Zapolice przy ul. Głównej 14.

 

- Jak co roku wolontariusze przy naszej pomocy przygotowali koncerty, licytacje oraz wydarzenia, które będą towarzyszyć finałowi. Będą to m.in. rock'n'rollowy marsz nordic walking, warsztaty plastyczne dla dzieci, no i rzecz, która wyróżnia Zapolice na wośpowej mapie, czyli odjazdowy kalendarz z unikatowym motocyklem – wylicza Paweł Perdek, dyrektor GOKiS Zapolice.

 

Kalendarz rzeczywiście od lat cieszy się ogromną popularnością. Akcję co roku przygotowują członkowie zapolickiego klubu motocyklowego Semper Fidelis.

 

- Od pięciu lat prowadzimy akcję z kalendarzem i widzimy coraz większe zainteresowanie, co widać również po datkach, które trafiają do naszej puszki – mówi Szymon Chudobiński z klubu Semper Fidelis – Nasz kalendarz uświetniał już m.in. przepiękny junak, K 750, DRAG, czy unikatowy Sokół 1000. W tym roku każdy będzie mógł zrobić sobie kalendarz z Harleyem-Davidsonem z 1942 roku. To maszyna z przepiękną, wojenną historią odrestaurowana przez naszego kolegę Jacka Kaczmarka – dodaje Szymon Chudobiński.

 

Historię motocykla będzie można poznać podczas niedzielnego finału.

 

Warto dodać, że do orkiestrowego grania włączają się też od kilku lat panie ze Stowarzyszenia Kobiet „Zapoliczanki”, które przygotowują rock'n'rollowy żurek, którym posilają się wolontariusze z Zapolic i Zduńskiej Woli oraz strażacy ochotnicy z gminy.
Aktualizowany: czwartek, 12 stycznia 2017 16:45
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski