Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
Czarzasty - o błędach i nadziejach SLD [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 05 stycznia 2017 22:30

 

Przyszłość SLD widzę, jako partii mówiącej prawdę. Wierzę, że ludzie to docenią” - powiedział dziś na spotkaniu w Zduńskiej Woli Włodziemierz Czarzasty – szef SLD. Dlaczego – według niego - to ugrupowanie znalazło się poza Sejmem? Jaką widzi przyszłość dla lewicy w Polsce? Z jakim ugrupowaniem chciałby współpracować, a z jakim nie? Jaki główny cel postawił przed sobą i swoją partią? Czy SLD pozostanie przy swojej nazwie?

 

Włodzimierz Czarzasty był dziś wieczorem gościem zduńskowolskich powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej i ich przewodniczącego Henryka Leśniczaka, na spotkaniu noworocznym. Przez ponad godzinę do kilkudziesięcioosobowej grupy członków i sympatyków tej partii mówił o jej problemach i nadziejach, oceniając przy tym obecną sytuację polityczną w Polsce.

Wskazał 3 powody, upadku SLD i tego, że znalazł się poza Sejmem:

1 - to... Magdalena Ogórek. „To nie jest jej wina” - zaznaczył - „Ja też głosowałem za jej kandydaturą. Zrobiłem błąd”.

2 - to 8% próg wyborczy, który zafundowała sobie w minionych wyborach zjednoczona lewica.

3 – odejście poprzedniego kierownictwa – jego zdaniem - o 1 rok za późno: „podejmowało decyzje siermiężne, za które płacimy do dziś”.

Dosyć kłótni. Musimy wszystko sklejać od początku” – stwierdził, dodając krytycznie, że w SLD, tak jak w innych partiach, „mądrych, jak i głupków nie brakuje”.

 

Sporo miejsca w swojej wypowiedzi, Włodzimierz Czarzasty poświęcił temu, czy Sojusz Lewicy Demokratycznej powinien pozostać przy swojej nazwie. On, jest przekonany, że – TAK. „Nie będzie żadnej zmiany nazwy partii, którą prowadzę” - oznajmił wykazując, że zmiana taka byłaby niewiarygodna w oczach wyborców i mogłaby tej formacji bardziej zaszkodzić niż pomóc.

 

Podkreślił jednak, że SLD mimo miejsca w którym się znalazło na scenie politycznej, nadal ma duży potencjał: „Może żeśmy popełnili sporo błędów, ale mamy 23 tysiące członków, którzy płacą składki. Mamy ponad 300 struktur powiatowych. Mamy więc ludzi, struktury i zabezpieczenie finansowe” - podkreślił dodając, że jego partia ma do tego drugą po PO, największą w kraju liczbę prezydentów i wiceprezydentów miast.

 

Popełniliśmy dużo głupich błędów” – przyznał krytycznie, ale nawiązując do dorobku swojej partii dodał, że SLD miała dotąd 4 dobrych premierów i 1 prezydenta, który rządził 2 kadencje. A poza tym, to właśnie lewicowy rząd wprowadził Polskę do Unii Europejskiej. Wyznając zasadę „wszystkie ręce na pokład”, Czarzasty nie zamierza nikogo z partii usuwać (nawet Dariusza Jońskiego) lecz przeciwnie – chętnie widziałby powrót, przed następnymi wyborami samorządowymi i parlamentarnymi, wielu tych, którzy opuścili ten tonący okręt. Zapowiedział, że do przyszłych wyborów SLD pójdzie tylko pod własnym szyldem. Nie chce łączenia ugrupowań na lewicy, choć chętnie nawiązałby współpracę z partią RAZEM i Adrianem Zandbergiem. Uważa, że sejmowa opozycja nie zjednoczy się przeciw PiS, bo liderzy PO i .Nowoczesnej są zbyt słabi i zwaśnieni.

 

Naszą misją jest, by mówić obiektywnie o czasach historii” - podkreślił i stwierdził, że każde rządzące w Polsce ugrupowanie czciło swoich żołnierzy. PO – AKowców a PiS – żołnierzy wyklętych. Według lidera SLD, wśród żołnierzy wyklętych faktycznie byli „tacy, którzy walczyli o wolność i niepodległość”, ale byli również „bandyci i gwałciciele”.

 

Nawiązując do wieku swoich dzisiejszych słuchaczy, których średnia wieku raczej przekraczała 50 lat zaznaczył, że chce tworzyć program również dla starszego pokolenia i opierać partię przede wszystkim na doświadczonych jej członkach. „Nie jesteśmy na tyle wiarygodni, żebyśmy byli wiarygodni dla wszystkich grup społecznych” – wyznał otwarcie.

Określił, że jego głównym zadaniem jest zmobilizowanie 700 tysięcy wyborców lewicy, by pomogli wejść tej partii ponownie do Sejmu. Ma w tym pomóc bardziej socjalny program.

Lewica jest po to, żeby ludzie byli tolerancyjni” - powiedział. „Przyszłość swojej partii widzę, jako mówiącej prawdę. Wierzę, że ludzie to docenią” – wyraził nadzieję.
Aktualizowany: piątek, 06 stycznia 2017 00:15
 

Komentarze 

 
#9 mieszkaniec 2017-01-09 23:23
patrząc na tę elitę to widzę samych leśnych dziadków z rozpadłych zdunskowolskich zakładów pracy. Panie cZARZASTY TYLKO TAK TRZYMAĆ.
Cytować
 
 
#8 Baloo 2017-01-07 16:51
Lewica bardzo się pogubiła. I zatrzymała się w miejscu - już dawno temu. Ja myślę, że nigdy nie odzyska już swojej dawnej pozycji (może i lepiej). A jeśli odzyska, to za ..naście ..dzieści lat i będzie to już zupełnie inna lewica. Młoda. I pod INNĄ nazwą Panie Czarzasty.
Cytować
 
 
#7 mirwojski 2017-01-07 14:16
Cytuję Arystoteles:
Do Chrisa.
Zamiast wylewać na oponentów politycznych kubły brudnych pomyj proponuję ruszyć część swojego ciała na cztery litery i zorganizować referendum. I wówczas będzie Pan olbrzymią satysfakcję bo podpisze się pod wnioskiem referendalnym jako pierwszy. Ale jeśli to referendum Panu nie wyjdzie a miasto straci około 100000 to wówczas mieszkańcy wyleją na Pana głowę kubeł fekaliów. Zamiast napisze się coś na portalu to najpierw trzeba uruchomić swoją wyobrażnię i zastanowić się jakie mogą być skutki nieodpowiedzial nych decyzji.

EUREKA !!! -wrzasnął zduńskowolski Archimedes wyskakując z wanny - ... gorąca woda parzy tak samo w głowę jak w dupsko ...!!!
Cytować
 
 
#6 Chris 2017-01-07 14:11
Arystotelesie, chyba pomyliłeś adresata z pomyjami albo nigdy w życiu nie czytałeś dyskusji w internecie ;) Poza tym jestem pełen podziwu o twoją troskę związaną z finansami publicznymi. Ciekawe, że przy okazji referendum nagle znajdują się obrońcy kasy publicznej, a do tej pory jakoś byli cicho.
Cytować
 
 
#5 Arystoteles 2017-01-07 09:30
Do Chrisa.
Zamiast wylewać na oponentów politycznych kubły brudnych pomyj proponuję ruszyć część swojego ciała na cztery litery i zorganizować referendum. I wówczas będzie Pan olbrzymią satysfakcję bo podpisze się pod wnioskiem referendalnym jako pierwszy. Ale jeśli to referendum Panu nie wyjdzie a miasto straci około 100000 to wówczas mieszkańcy wyleją na Pana głowę kubeł fekaliów. Zamiast napisze się coś na portalu to najpierw trzeba uruchomić swoją wyobrażnię i zastanowić się jakie mogą być skutki nieodpowiedzial nych decyzji.
Cytować
 
 
#4 GuMa 2017-01-06 14:44
No,no znane partyjne twarze i ten błysk w oku... Panie Włodku, Pan tylko pamięta, że wszelkie decyzje w zduńskowolskim SLD to muszą być ankietą poprzedzone. Bez tego egzekutywa na nic się nie zgodzi.
Cytować
 
 
#3 Chris 2017-01-06 11:23
No i co z referendum panie?
Cytować
 
 
#2 chłop z Porymbów 2017-01-06 09:40
Młodzieżowce sie zebrali z tego no ZeteMeSu
Cytować
 
 
#1 Guliwer 2017-01-06 01:30
Spotkanie w klubie emeryta i rencisty
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski