Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Jarmark Bożonarodzeniowy – po raz pierwszy
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 08 grudnia 2016 22:10


Koncert Macieja Zakościelnego, występ tancerzy ognia, licytacja bombek i wiele, wiele innych atrakcji. To wszystko wydarzy się już w następną sobotę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. W świątecznym klimacie będą jarmarczne stragany oferujące różności nie tylko związane ze świętami. Będą również licytacje na leczenie Oliwki Wieczorek. O jarmarku, opowiedziały dziś władze miasta na spotkaniu z dziennikarzami.

Miasto Zduńska Wola po raz pierwszy organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy. Odbędzie się w sobotę 17 grudnia w al. Kościuszki i ul. Złotnickiego, w godzinach od 10:00 do 19:00.

- Jarmark Bożonarodzeniowy będzie idealnym miejscem dla wszystkich, którzy szukają dla swoich najbliższych wyjątkowych świątecznych prezentów. Wzdłuż alejek staną stoiska z najpiękniejszymi upominkami. Będą ozdoby choinkowe, bożonarodzeniowe stroiki, rękodzieło, dekoracje świąteczne, ale nie tylko, bo również wędliny, wędzonki, miód i produkty pszczele, przyprawy, zioła, suszone owoce i herbaty świata, bożonarodzeniowe pierniczki, muffinki, babeczki i ciasta. Będą zabawki, biżuteria, biżuteria z ceramiki, nakrycia głowy, kocyki, pledy, poduchy i zabawki szmacianki, drewniane ekologiczne puzzle, rzeźba ludowa, skrzynie, świece, torby z filcu – wymienia Małgorzata Frach, dyrektor Biura Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta –

Obok Jarmarku stanie scena, na której już od godziny 11:00 wielkie wspólne kolędowanie mieszkańców Zduńskiej Woli i regionu. O tej samej godzinie, wydarzenie „Zduńska Wola pod jemiołą” uroczyście otworzą prezydent Piotr Niedźwiecki oraz dzieci i młodzież z Trampoliny. Rozpoczną się również warsztaty tworzenia dekoracji świątecznych, ozdób choinkowych i piernikowych smakołyków. O 12:00 świąteczne kino dla najmłodszych i opowieści wigilijne Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na 13:00 organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd z wokalistami Miejskiego Domu Kultury, Państwową Szkołą Muzyczną i Chórem Złota Jesień. O 15:00 wystąpi Arabeska ze swoją taneczną „Królową Śniegu”. O 15:30 grupa Jordan wykona najpiękniejsze kolędy świata, a o 16:30 bęzie licytacja świątecznych bombek z autografami Macieja Zakościelnego i Pawła Królikowskiego – dochód z licytacji zostanie przeznaczony na rzecz Oliwki Wieczorek. Maciej Zakościelny wystąpi o godzinie 17:00. Całość zakończy pokaz tancerzy ognia.

Podczas całego dnia będzie moc atrakcji dla dzieci: żywa szopka, zagroda Świętego Mikołaja z prawdziwymi reniferami, karuzela wenecka, warsztaty i zabawy.

Będzie można również wygrać choinkę – za rodzinne odśpiewanie kolędy organizatorzy wręczą prawdzie, żywe choinki na święta.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców miasta. Jarmark będzie wspaniałym przedświątecznym spotkaniem, które wprowadzi nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia – podsumował – mówi prezydent Piotr Niedźwiecki.


fot: Anna Paszkiewicz


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 08 grudnia 2016 22:53
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski