Reklama
22 Czerwca 2018 Piątek
Dziś imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Do końca roku zostało 193 dni.
Reklama
Reklama

 
Pieszy – w stanie ciężkim
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 02 grudnia 2016 21:23

  

Zduńskowolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego. Potrącony został pieszy, który przebiegał przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Policjanci kolejny raz apelują, aby piesi i rowerzyści korzystali z elementów odblaskowych.


 

Wypadek miał miejsce 1 grudnia 2016 roku około godz. 16.15 na ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 48-letni pieszy ( bez jakichkolwiek elementów odblaskowych) przebiegał przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Został potrącony przez 38-letniego kierującego osobowym fordem. Pieszego, w stanie ciężkim, przewieziono do Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu. Policjanci na miejscu wypadku przeprowadzili oględziny i ustalili świadków zdarzenia. Kierowca forda był trzeźwy.

 

Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w obszarze niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ” - apelują policjanci

 

Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 

Stróże prawa zachęcają do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w obszarze zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych i rowerzystów w obszrze zabudowanym, to nalezy wiedzieć, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

fot: archiwum


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski