Reklama
23 Sierpnia 2017 Środa
Dziś imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Do końca roku zostało 131 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Pieszy – w stanie ciężkim
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 02 grudnia 2016 21:23

  

Zduńskowolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego. Potrącony został pieszy, który przebiegał przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Policjanci kolejny raz apelują, aby piesi i rowerzyści korzystali z elementów odblaskowych.


 

Wypadek miał miejsce 1 grudnia 2016 roku około godz. 16.15 na ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 48-letni pieszy ( bez jakichkolwiek elementów odblaskowych) przebiegał przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Został potrącony przez 38-letniego kierującego osobowym fordem. Pieszego, w stanie ciężkim, przewieziono do Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu. Policjanci na miejscu wypadku przeprowadzili oględziny i ustalili świadków zdarzenia. Kierowca forda był trzeźwy.

 

Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w obszarze niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ” - apelują policjanci

 

Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 

Stróże prawa zachęcają do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w obszarze zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych i rowerzystów w obszrze zabudowanym, to nalezy wiedzieć, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

fot: archiwum

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski