Reklama
26 Kwietnia 2018 Czwartek
Dziś imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Do końca roku zostało 250 dni.
Reklama
Reklama


 
Uważajmy. Mróz może zabić
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 02 grudnia 2016 21:14

Niska temperatura w nocy połączona z nieporadnością życiową lub stanem upojenia alkoholowego to główne przyczyny wychłodzenia, na które narażone są osoby bezdomne. Policjanci odwiedzają miejsca ustronne, pustostany oraz ogródki działkowe.


Jak co roku, kiedy temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera, zduńskowolska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze, nieporadnie życiowo i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze.

Aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom dzielnicowi i policjanci służby patrolowo-interwencyjnej zduńskowolskiej komendy sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe i altanki. Osoby przebywające w takich miejscach, aby się rozgrzać, rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Funkcjonariusze odnajdujący takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach. Jeśli ktoś zauważy taką osobę, która może potrzebować pomocy nie należy zwlekać z czasem, tylko jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby. Jesienną porą narażone na wychłodzenie organizmu są także osoby w podeszłym wieku, nieporadne życiowo, mieszkające samotnie. Jeśli znamy takie osoby, sprawdźmy czy potrzebują pomocy. Nie należy także przechodzić obojętnie obok osób będących pod wpływem alkoholu. Tu także wystarczy powiadomić odpowiednie służby i poinformować o takim przypadku. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie i niekiedy to właśnie jeden telefon może zadecydować o życiu drugiego człowieka.

- Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie apeluje aspirant Robert Latus, rzecznik prasowy zduńskowolskiej policji

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych, samotnych bądź potrzebujących pomocy, należy kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli pod numerem tel. 43 824-43-11, 997 lub 112.


fot: Policja w Zduńskiej Woli


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 02 grudnia 2016 21:20
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski