Reklama
22 Października 2017 Niedziela
Dziś imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Do końca roku zostało 71 dni.
Reklama
Reklama

 
Sprawdzili autokary [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 29 listopada 2016 21:35

  

W ramach działań „Gimbus” policjanci ruchu drogowego zduńskowolskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili dziś kontrole autobusów przewożących dzieci 
i młodzież. Czy wykryli nieprawidłowości?


 

W trosce o bezpieczeństwo kierujących i pasażerów mundurowi już z samego rana pojawili się pod szkołami. Funkcjonariusze policji wraz z Inspekcją Transportu Drogowego, przeprowadzili kontrole autokarów, zwracając uwagę na podstawowe elementy, mające wpływ na bezpieczeństwo podróżnych. Głównym założeniem działań o kryptonimie „Gimbus” jest poprawa bezpieczeństwa przewozu dzieci do szkół, a w szczególności wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. W głównej mierze kontrolujący skoncentrowali się na sprawdzeniu stanu technicznego, obowiązkowego wyposażenia pojazdów, ich oznakowania oraz stanu trzeźwości kierujących gimbusami. Funkcjonariusze ITD kontrolowali także wymagane dokumenty uprawniające do kierowania i używania pojazdu, oraz zgodność wykonywania przewozu z wymaganymi określonymi w ustawie o transporcie drogowym.

Podczas działań ujawniono drobne nieprawidłowości. Mandatami karnymi ukarani zastali dwaj kierowcy, którym zatrzymano też dowody rejestracyjne samochodów.
 

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski