Reklama
24 Kwietnia 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Do końca roku zostało 252 dni.
Reklama
Reklama


 
Sprawdzili autokary [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 29 listopada 2016 21:35

  

W ramach działań „Gimbus” policjanci ruchu drogowego zduńskowolskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili dziś kontrole autobusów przewożących dzieci 
i młodzież. Czy wykryli nieprawidłowości?


 

W trosce o bezpieczeństwo kierujących i pasażerów mundurowi już z samego rana pojawili się pod szkołami. Funkcjonariusze policji wraz z Inspekcją Transportu Drogowego, przeprowadzili kontrole autokarów, zwracając uwagę na podstawowe elementy, mające wpływ na bezpieczeństwo podróżnych. Głównym założeniem działań o kryptonimie „Gimbus” jest poprawa bezpieczeństwa przewozu dzieci do szkół, a w szczególności wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. W głównej mierze kontrolujący skoncentrowali się na sprawdzeniu stanu technicznego, obowiązkowego wyposażenia pojazdów, ich oznakowania oraz stanu trzeźwości kierujących gimbusami. Funkcjonariusze ITD kontrolowali także wymagane dokumenty uprawniające do kierowania i używania pojazdu, oraz zgodność wykonywania przewozu z wymaganymi określonymi w ustawie o transporcie drogowym.

Podczas działań ujawniono drobne nieprawidłowości. Mandatami karnymi ukarani zastali dwaj kierowcy, którym zatrzymano też dowody rejestracyjne samochodów.
 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski