Reklama
22 Czerwca 2018 Piątek
Dziś imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Do końca roku zostało 193 dni.
Reklama
Reklama

 
Zagraniczne doświadczenia karsznickich uczniów [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 27 listopada 2016 20:22

 

W Zespole Szkół w Karsznicach podsumowano zagraniczne staże uczniów Technikum Hotelarskiego i Gastronomicznego. Gdzie byli, co robili i jakie doświadczenia zdobyli? (Film – na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

W Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Krsznicach podsumowano wyjazdy uczniów tej szkoły na zagraniczne staże do Ubedy w Hiszpanii oraz Portsmout w Wielkiej Brytanii. Zarówno w Hiszpanii, jak i na wyspach karszniccy uczniowie odbywali staże w hotelach i retauracjach.

 

- Bardzo cieszę się, że udało mi się dostać na taki staż. Naprawdę bardzo dużo nauczyłam się na tym stażu. Pokazali nam, jak się sprząta w pokojach, jak się obsługuje gości. (…) Byłam w Anglii, a rok temu byłam w Hiszpanii. Poznałam bardzo dużo znajomych. W Anglii mieszkaliśmy u rodzin, gdzie poznalłam się z nimi bardzo dobrze. Bardzo otwarci i mili byli, więc chciałoby się tam wrócić jeszcze raz. Najbardeziej jestem dumna z tego, że umiem już obsługiwać gości i już się nie boję aż tak bardzo do nich poodchodzić pytać czego potrzebują. Tak, że wydaje mi się, że dużo mi pomogły takie praktyki - mówi Kasia z klasy 3 TH, uczestniczka stażów. 

 

Podczas podsumowania projektu, poczęstowali przybyłych gości – rodziców, nauczycieli oraz samorządowców tradycyjnymi potrawami kuchni hiszpańskiej i opowiedzieli o swoich doświadczeniach podczas stażów. Z rąk władz powiatu otrzymali certyfikaty Europass, potwierdzające zdobyte za granicą umiejętności.


 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: niedziela, 27 listopada 2016 20:28
 

Komentarze 

 
#1 Grażyna 2016-11-29 01:08
Szkoła im.Sylli i Kałuźewskiego jest w Zduńskiej Woli a Karsznice to dzielnica tego miasta od 1970r. To już ponad 40 lat a pan redaktor jakby tego nie zauważył a przecież też już dosyć długo pracuje. A co na to władze miasta?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski