Reklama
24 Lipca 2017 Poniedziałek
Dziś imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Do końca roku zostało 161 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Zagraniczne doświadczenia karsznickich uczniów [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 27 listopada 2016 20:22

 

W Zespole Szkół w Karsznicach podsumowano zagraniczne staże uczniów Technikum Hotelarskiego i Gastronomicznego. Gdzie byli, co robili i jakie doświadczenia zdobyli? (Film – na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

W Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Krsznicach podsumowano wyjazdy uczniów tej szkoły na zagraniczne staże do Ubedy w Hiszpanii oraz Portsmout w Wielkiej Brytanii. Zarówno w Hiszpanii, jak i na wyspach karszniccy uczniowie odbywali staże w hotelach i retauracjach.

 

- Bardzo cieszę się, że udało mi się dostać na taki staż. Naprawdę bardzo dużo nauczyłam się na tym stażu. Pokazali nam, jak się sprząta w pokojach, jak się obsługuje gości. (…) Byłam w Anglii, a rok temu byłam w Hiszpanii. Poznałam bardzo dużo znajomych. W Anglii mieszkaliśmy u rodzin, gdzie poznalłam się z nimi bardzo dobrze. Bardzo otwarci i mili byli, więc chciałoby się tam wrócić jeszcze raz. Najbardeziej jestem dumna z tego, że umiem już obsługiwać gości i już się nie boję aż tak bardzo do nich poodchodzić pytać czego potrzebują. Tak, że wydaje mi się, że dużo mi pomogły takie praktyki - mówi Kasia z klasy 3 TH, uczestniczka stażów. 

 

Podczas podsumowania projektu, poczęstowali przybyłych gości – rodziców, nauczycieli oraz samorządowców tradycyjnymi potrawami kuchni hiszpańskiej i opowiedzieli o swoich doświadczeniach podczas stażów. Z rąk władz powiatu otrzymali certyfikaty Europass, potwierdzające zdobyte za granicą umiejętności.


 

Aktualizowany: niedziela, 27 listopada 2016 20:28
 

Komentarze 

 
#1 Grażyna 2016-11-29 01:08
Szkoła im.Sylli i Kałuźewskiego jest w Zduńskiej Woli a Karsznice to dzielnica tego miasta od 1970r. To już ponad 40 lat a pan redaktor jakby tego nie zauważył a przecież też już dosyć długo pracuje. A co na to władze miasta?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski