Reklama
23 Sierpnia 2017 Środa
Dziś imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Do końca roku zostało 131 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Ślubowali na sztandar [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 27 listopada 2016 12:08Uczniowie pierwszych Zespołu Szkół im. J. Sylli i K. Kałużewskiego w Karsznicach złożyli uroczyste ślubowanie. To tradycja okraszona w tej szkole także defiladą. (Film – dziś na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Zepół Szkół im. Juliusza Sylli i Kazimierza Kałużewskiego w Karsznicach to jedna z dwóch szkół w powiecie zduńskowolskim, w której są klasy mundurowe. Niedwano ślubowali na sztandar swojej szkołu uczniowie pierwszych klas ZSR CKU w Wojsławicach gdzie głównymi mundurowymi profilami są policyjny i pożarniczy. W Karsznicach natomiast, uczniowie między innymi klas o profilu wojskowym ślubowali dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować i wzbogacać jej dobre tradycje, systematyczmnie i wytrwale wzbogacać swoją wiedzę, okazywać szacunek wszystkim pracownikom szkoły, rzetelnie przygotowywać się do przyszłej służby i pracy dla dobra Polski.

 

Komentarze 

 
#2 Jagna 2016-11-30 14:12
komentarz raczej nie na miejscu. Wiele dobrego robią uczniowie tej szkoły.
Cytować
 
 
#1 Zonk 2016-11-29 11:05
Ślubowali na sztandar? Mundury noszą? Czego ich uczą w tej szkole? Tylko musztry? Powinni ich uczyć szacunku do munduru, bo większość tych dzieciaków to chyba tam idzie żeby się pobawić i nauczyć jak komuś w pysk dać.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski