Reklama
24 Kwietnia 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Do końca roku zostało 252 dni.
Reklama
Reklama


 
Ślubowali na sztandar [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 27 listopada 2016 12:08Uczniowie pierwszych Zespołu Szkół im. J. Sylli i K. Kałużewskiego w Karsznicach złożyli uroczyste ślubowanie. To tradycja okraszona w tej szkole także defiladą. (Film – dziś na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Zepół Szkół im. Juliusza Sylli i Kazimierza Kałużewskiego w Karsznicach to jedna z dwóch szkół w powiecie zduńskowolskim, w której są klasy mundurowe. Niedwano ślubowali na sztandar swojej szkołu uczniowie pierwszych klas ZSR CKU w Wojsławicach gdzie głównymi mundurowymi profilami są policyjny i pożarniczy. W Karsznicach natomiast, uczniowie między innymi klas o profilu wojskowym ślubowali dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować i wzbogacać jej dobre tradycje, systematyczmnie i wytrwale wzbogacać swoją wiedzę, okazywać szacunek wszystkim pracownikom szkoły, rzetelnie przygotowywać się do przyszłej służby i pracy dla dobra Polski.

 

Komentarze 

 
#2 Jagna 2016-11-30 14:12
komentarz raczej nie na miejscu. Wiele dobrego robią uczniowie tej szkoły.
Cytować
 
 
#1 Zonk 2016-11-29 11:05
Ślubowali na sztandar? Mundury noszą? Czego ich uczą w tej szkole? Tylko musztry? Powinni ich uczyć szacunku do munduru, bo większość tych dzieciaków to chyba tam idzie żeby się pobawić i nauczyć jak komuś w pysk dać.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski