Reklama
21 Października 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Do końca roku zostało 72 dni.
Reklama
Reklama

 
Policja ma nowy radiowóz [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 14 listopada 2016 19:37Zduńskowolscy policjanci mają nowy radiowóz. Udział w jego kupnie miała także Gmina Zduńska Wola.

 

Przekazanie nowego radiowozu miało miejsce w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli w obecności władz samorządowych. To samochód Opel Corsa, który kosztował 45.000 złotych. Połowę tej kwoty dołożyła Gmina Zduńska Wola.

 

- Nasz transport samochodowy niestety jest bardzo zużyty, wyeksploatowany i każde takie auto jest dla nas bardzo ważne. Tym pojazdem będą poruszać się przede wszystkim nasi dzielnicowi, którzy mają być bliżej obywatela, bliżej nas. Zgodnie z nowym programem wprowadzonym przez Komendę Główną Policji, dzielnicowi będą szybciej na interwencji i będą lepiej realizować swoje zadania. Ten radiowóz jest pewnym zobowiązaniem naszym i długiem. Ale dług ten będzie spłacany przez policjantów poprzez codzienną właściwą pracę i służbę na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców – powiedziała podczas przekazania samochodu młodsza inspektor Małgorzata Mączyńska, komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli.

 

- By mieszkańcy mogli czuć się bezpieczni, dużo mówi się o tym, że powinien być łatwy dostęp do dzielnicowego. Ale realizując swoje zadania, dzielnicowy musi mieć również łatwy dostęp do mieszkańca. A teren naszej gminy jest terenem rozległym. Składa się z 41 miejscowości. W związku z powyższym, jest to niesamowity problem, żeby dotrzeć do mieszkańca, rozmawiać z nim i rozwiązać jego problem, bo takie jest oczekiwanie. Dlatego też, rozmawiając w gronie radnych, a zarazem znając problemy policji w zakresie środków komunikacji, zdecydowaliśmy, żeby dofinansować zakup samochodu w rozliczeniu 50/50 procent – powiedział Henryk Staniucha, wójt Gminy Zduńska Wola, uzasadniając współudział gminy w zakupie radiowozu dla zduńskowolskiej policji.See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski