Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Samorządy wspólnie wybudują rondo?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 12 października 2016 15:34

 

Powiat zaproponował, by miasto współfinansowało planowaną budowę ronda u zbiegu Piwnej, Dolnej i Paprockiej. Miasto obiecuje, że wesprze powiat finansowo. Jeśli samorządowcy faktycznie się porozumieją, budowa ronda mogłaby ruszyć już wiosną przyszłego roku.

 

Pod koniec września, starostwo powiatowe zwróciło się do władz miasta z propozycją współfinansowania budowy ronda u zbiegu Piwna – Dolna – Paprocka, gdzie drogi powiatowe krzyżują się z miejską. Koszt tej inwestycji oszacowano wstępnie na blisko 1 mln 400 tysięcy złotych. Według propozycji powiatu, oba samorządy miałyby podzielić się tymi kosztami po połowie.

 

- Inwestycja może niezbyt duża, natomiast skomplikowana. Jest usunięcie kolizji z kablami energetycznymi, z ciepłociągiem. Dodatkowo miałyby być wybudowane również wjazdy na ten parking na Dolnej, który wykorzystujemy w trakcie imprez organizowanych na PMOSie. Myślę, że inicjatywa godna uwagi, że radni miejscy nad tym się pochylą – mówi Piotr Pacelt, dyrektor Zarządu Dróg Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli

 

Tymczasem do propozycji władz powiatu odniósł się na ostatniej konferencji prasowej prezydent Niedźwiecki. Inwestycję taką uznał za bezwzględnie słuszną. Zadeklarował pomoc w tej kwestii, ale stwierdził, że miasto będzie starać się o środki zewnętrzne na ten cel. Co ważne, nie wykluczył jednak współfinansowania, nawet jeśli żadnych dotacji nie uda się pozyskać.

 

- Jestem za bezpieczeństwem w mieście Zduńska Wola. Jest to jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań i myślę, że warto nawet bez uzyskania dofinansowania znacznego podjąć się tej realizacji - stwierdził prezydent Piotr Niedźwiecki

 

Decydujący głos w tej kwestii będzie teraz miała Rada Miasta. Jeśli samorządy szybko dojdą do porozumienia, nowe rondo powstanie już w przyszłym roku.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski