Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Kolejny wypadek i apel policji
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 06 października 2016 20:31

 


 

Dziś rano doszło do kolejnego wypadku drogowego. Tym razem na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki i Spacerowej. Potrącony przez samochód rowerzysta trafił do szpitala. Z uwagi na to, że jest to kolejny wypadek w tym tygodniu, policjanci za pośrednictwem dziennikarzy zaapelowali do kierowców, pieszych i rowerzystów o szczególną ostrożność i rozwagę.


O godzinie 6:15 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali wysłani do zdarzenia drogowego na skrzyżowanie ulic Moniuszki i Spacerowej. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce ustalili, że kierująca samochodem peugeot 307, 31-letnia mieszkanka gminy Zapolice wyjeżdżając z ulicy Moniuszki nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w rowerzystę 50-letniego zduńskowolanina, który jechał ulicą Spacerową. Kierujący rowerem doznał obrażeń prawej ręki i został umieszczony w szpitalu w Zduńskiej Woli. Okoliczności wypadku wyjaśniają śledczy w prowadzonym postępowaniu. Z uwagi, że to kolejne zdarzenie na drogach naszego powiatu, zduńskowolscy policjanci zaapelowali w lokalnych mediach o ostrożność, wolną jazdę i noszenie odblasków.

- Fatalne warunki atmosferyczne, padający deszcz, zła widoczność, ślisko na jezdniach, wydłużona droga hamowania. Do kierowców ma apel: noga z gazu! W ostatnich dniach mieliśmy aż 6 wypadków drogowych, 2 ofiary śmiertelne i 4 osoby ranne – podkreśla sap. sztab. Jacek Kozłowski, oficer prasowy KP Policji w Zduńskiej Woli.

Co powoduje, że kierowcy co roku o tej porze jeżdżą mniej ostrożnie?

- Brak zorientowania się, że jednak zmieniła się aura. Mieliśmy okres letni, jezdnia była sucha i spokojnie można było sobie jeździć. Nadszedł okres jesienny , pada deszcz a na mokrą jezdnię spadają liście. Jezdnia robi się bardzo śliska. Przyczepność samochodu jest o wiele mniejsza. Łatwo wypaść z toru jazdy a droga hamowania naprawdę się wydłuża. I tutaj apelowałbym do kierowców, że tutaj, no niestety musimy się przestawić na te warunki jesienne. Co roku o tej porze notujemy tych zdarzeń więcej – tłumaczy asp. sztab. Dariusz Kucharski, naczelnik Wydz. Ruchu Drogowego KP Policji. 

Aktualizowany: czwartek, 06 października 2016 20:38
 

Komentarze 

 
#3 mirwojski 2016-10-10 09:32
Cytuję jon:
przeciez nie ma skrzyzowania moniuszki z spacerowa

Cytować
 
 
#2 jon 2016-10-09 12:39
przeciez nie ma skrzyzowania moniuszki z spacerowa
Cytować
 
 
#1 zdunskowolanin 2016-10-06 22:02
Jaki naczelnik????????!!!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski