Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
„Julieta” – w Nowych Horyzontach
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 08 września 2016 10:36


 

Kino Ratusz zaprasza nauczycieli na bezpłatny pokaz filmu „Julieta” Pedro Almodovara inaugurujący nową edycję projektu: Filmoteka Szkolna Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Pokaz jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, dlatego zgłoszenia do udziału w pokazie przyjmowane będą w Kinie Ratusz do 30 września. (*pod patronatem TVC i EZD*)

Kino Ratusz serdecznie zaprasza do zapoznania się z programem Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2016/17. Zapisy do programu przyjmowane będą do 30 września 2016 r. przez stronę www.nhef.pl lub u koordynatora (Emilia Gorąca, tel. 661 731 732). Liczba uczestników jest ograniczona.

Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Program realizowany jest w czterdziestu miastach w Polsce od ponad dziesięciu lat. Nasza edukacja filmowa jest powiązana z podstawą programową oraz rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratoria Oświaty.

Jak pracujemy z filmami, które wybieramy do naszego programu? Przy każdym tytule wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję. W zależności od wieku naszych widzów proponujemy również warsztaty plastyczne, dyskusje, obszerne materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas zajęć szkolnych. Przykładowe materiały znajdą Państwo w katalogu NHEF, który otrzymają Państwo podczas darmowej projekcji.

W ramach filmowej inauguracji nowego roku szkolnego zapraszamy  wszystkich nauczycieli zainteresowanych programem Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2016/2017 na spotkanie filmowe w  naszym kinie. Specjalnie dla Państwa  wyświetlimy:

Prezentowana w konkursie głównym festiwalu w Cannes „Julieta” Pedro Almodovara to wielki powrót hiszpańskiego mistrza. W swoim nowym filmie reżyser wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej – świata kobet i ich namiętności

 

Julieta (Emma Suarez) to mieszkająca w Madrycie kobieta w średnim wieku. Przypadkowe spotkanie z Beatriz (Michelle Jenner), przyjaciółką córki,  wywołuje w kobiecie powrót wspomnień. Julieta zaczyna je spisywać, doprowadzając do konfrontacji z przeszłością. Musi zmierzyć się z siłą miłości do rybaka Xoana (Daniel Grao), którego utraciła w wyniku śmiertelnego wypadku. 

 

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski