Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Ktoś podpala las?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 19 sierpnia 2016 18:25

Wczoraj, tuż przed wieczorem palił się las w Annopolu Nowym. Pracownicy nadleśnictwa i strażacy, twierdzą z przekonaniem, że wiele wskazuje na podpalenie.

Pożar lasu w Annopolu Nowym wybuchł znienacka. Suchość ściółki spowodowała, że zanim strażacy ugasili ogień, zdążył rozprzestrzenić się już na obszarze blisko 1 hektara. Co ciekawe, okazało się, że to nie był jedyny pożar lasu tego dnia, bo paił się również prywatny las w Zborowskiem. Strażacy, a zwłaszcza pracownicy nadleśnictwa mają poważne podejrzenia, że to dzieło popalacza.
- 5 kilometrów stąd, dwie godziny temu również mieliśmy pożar, w miejscowości Zborowskie. I raczej nie jest to przypadek, że tak bliska odległość jest od jednego pożaru do drugiego - powiedział nam st. kpt. Grzegorz Styczyński, dowódca JRG PSP w Zduńskiej Woli.
- Sądzimy, że to podpalenie, bo jest to wewnątrz drzewostanu, czyli w miejscu trudnodostępnym, gdzie generalnie takie pożary nieświadome zdarzają się przy drodze, jakieś zaprószenia od niedopałta itp. Poza tymm, są inne pożary. (...) Tak nam się wydaje, że ktoś tutaj działa w tym kierunku i podpala. To bardzo niebezpieczne - podkreślił Aleksander Muchowski, leśniczy Nadleśnictwa Andrzejów.
Od czerwca podobnych pożarów było już 5. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Leśniczy dodał, że to bardzo niebezpieczny pożar,bo paliły się młode rzewostany i uprawy leśne, a taki pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia.   


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski