Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Ugościli młodzież z Korei i Ukrainy [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 28 lipca 2016 07:39


Trwają Światowe Dni Młodzieży. Biorą w nich udział także grupy młodych Koreańczyków i Ukraińców, których ugościli wcześniej mieszkańcy Zduńskiej Woli oraz gminy Szadek. Przypominamy na fotografiach ich wizytę w Publicznym Gimnazjum nr 1.
 

W niedzielę w Publicznym Gimnazjum nr 1 odbyło się podsumowanie Dni w Diecezji w ramach przygotowań do spotkania młodzieży z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. W Zduńskiej Woli gościli Koreańczycy, którzy przybyli Seulu, a Gmina i Miasto Szadek gościła młodzież z Ukrainy. Młodzi Pielgrzymi z Korei Południowej odwiedzili serce diecezji – Włocławek, Głogowiec i Świnice Warckie – miejsce urodziny i chrztu św. Faustyny Kowalskiej oraz Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Mieszkali u zduńskowolskich rodzin. W czasie pobytu mieli okazję poznać region i zobaczyć wyjątkowe miejsca, między innymi Dom Urodzin św. Maksymiliana, zabytkowy kościół w Korczewie oraz codziennie uczestniczyli w liturgii mszy świętej sprawowanej w językach polskim i koreańskim.

Niedzielne spotkanie ukraińskiej i koreańskiej młodzieży z rodzinami, duszpasterzami i władzami samorządowymi okazało się wspaniałym świętem młodzieży, która swoim entuzjazmem i otwartością zachęciła do zabawy wszystkich zgromadzonych. W Alei Młodzieży Świata przy PG 1goście posadzili symboliczne drzewka, upamiętniające wizytę w naszym mieście, a następnie przedstawili programy nawiązujące do kultury i tradycji ich krajów. Młodzież polska z Centrum Integracji Ratusz oraz Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na pięterku” zaprezentowała tańce ludowe, a następnie poprowadziła wszystkich uczestników spotkania do wspólnego poloneza. Biesiadowaniu towarzyszyła kapela Szadkowiacy. Wspólna radosna zabawa trwała aż do Apelu Jasnogórskiego, którym Matce Bożej zawierzono młodzież oraz XXXI ŚDM.

Spotkanie nie odbyłoby się bez zaangażowania ludzi dobrej woli, m.in. Koła Gospodyń Wiejskich w Czechach, OSP w Paprotni, OSP Czechy, Rycerzy Kolumba, nauczycieli PG 1 wraz z panem dyrektorem Piotrem Warchlewskim, przedstawicieli Parafii WNMP, Maksymiliana i św. Pawła Apostoła. Inicjatorem przedsięwzięcia był ks. Łukasz Ściślewski, wikariusz Parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, dekanalny koordynator ŚDM.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 28 lipca 2016 13:58
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski