Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Taniec i śpiew na głównej ulicy [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 01 lipca 2016 21:35


 

Przeszli ulicami Zduńskiej Woli w wielobarwnym korowodzie, tańcząc i śpiewając. Tak rozpoczął się VII już Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata, który potrwa do niedzieli. Uczestniczy w nim rekordowa liczba blisko 800 wykonawców! Oprócz koncertów, będą między innymi warsztaty rękodzieła artystycznego. (Film - jutro na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)


Co roku na Folklor Świata przyjeżdżają do Zduńskiej Woli zespoły ludowe, często nawet z dość  z odległych stron. W tym roku, swoje reprezentacje ma w nim 10 państw. Oprócz Polski, także Turcja, Serbia, Białoruś, Bułgaria, Ukraina, Węgry, Litwa, Czechy i Macedonia.

Festiwal rozpoczął się dziś, barwnym korowodem głównymi ulicami miasta, w trakcie których każdy z zaproszonych 26 zespołów, zaprezentował się mieszkańcom w krótkim występie.

Jutro, na terenie Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji przy ulicy Dolnej, które wspólnie z powiatem organizuje tę imprezę, przez cały dzień trwać będą przesłuchania konkursowe, którym towarzyszyć będą warsztaty rękodzieła artystycznego. W niedzielę o 17:00 rozpocznie się koncert galowy, w trakcie którego poznamy zwycięzcę festiwalu. W zeszłym roku był to ukraiński zespół Priekarpatie.


fot: Michał Kubiak
See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#1 Grzegorz Stasiak 2016-07-03 19:42
I można? :) Można
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski