Reklama
18 Września 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Do końca roku zostało 105 dni.
Reklama
Reklama

 
Egzaminowanie gimnazjalistów [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 11:28Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne, które potrwają do środy. To podsumowanie wiedzy gimnazjalistów z trzech minionych lat.

 

Dziś w 5-u zduńskowolskich gimnazjach, podobnie jak w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W naszym mieście przystąpiło do nich 428 uczniów. Dziś był sprawdzian trwający godzinę: z historii oraz wiedzy o społeczeństwie, a także półtorej godziny sprawdzianu wiedzy z języka polskiego.

- Znaczenie tego egzaminu jest szczególnie ważne dla tych uczniów, którzy sobie wybierają takie szkoły, do których jest bardzo dużo chętnych. Także szkoły, w swoim regulaminie rekrutacji określają liczbę punktów z egzaminu gimnazjalnego i tym samym rankingują dzieci, które dostają się do danej szkoły lub sie nie dostają. Ewentualnie dostają sie na dany kierunek w tej szkole lub się nie dostają na dany kierunek. Więc dla uczniów, jest to niezmiernie ważne, żeby osiągnąć maksymalną wiedzę i przedstawić maksymalną liczbę punktów rekrutacji a dla szkoły gimnazjalnej taki egzamin jest wykładnikiem tego jak naucza, jak udaje sie zrealizować podstawę programowa, z jaką efektywnością no i jest to wskaźnikiem do dalszej pracy dla gimnazjum, jeżeli jakaś część egzaminu nie  pójdzie w sposób oczekiwany, no to przystępujemy do analizy takich przypadków i podejmujemy decyzję, co można poprawić aby było lepiej – mówi Piotr Warchlewski, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1

Jutro gimnazjalistów czeka część matematyczno – przyrodnicza egzaminu: biologia, chemia, fizyka, geografia a także matematyka. W środę - dwa egzaminy językowe.

fot: Michał Kubiak

 

 

Aktualizowany: wtorek, 19 kwietnia 2016 09:09
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski