Reklama
18 Września 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Do końca roku zostało 105 dni.
Reklama
Reklama

 
Intelektualne potyczki trzeciolkasistów [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 17 kwietnia 2016 10:02W Szkole Podstawowej nr 11 w Zduńskiej Woli, już po raz 11. trzecioklasiści z całego regionu wzięli udział w "Potyczkach Szaradziarskich". Zduńskowolska "jedenastka" jest prawdopodobnie jedyną podstawówką w Polsce, która organizuje tego rodzaju konkurs. (Więcej – wkrótce na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

W „Potyczkach Szaradziarskich” wzięli udział wyłącznie uczniowie trzecich klas ze Zduńskiej Woli oraz kilku okolicznych miejscowości. Mieli do rozwiązania krzyżówkę, szyfrogram, samosię, fortunkę, 2 rebusy, wykreślankę, uzupełniankę i dwie zagadki. Mieli zegarową godzinę. Liczyła się ilość punktów, jaki otrzymają za rozwiązanie każdego z tych zadań.

- Najbardziej lubię rozwiązywać wykreślanki. Raz miałam taką książkę i jak mama mi mówiła, to od razu wszystko skreślałam, zgadywałam – mówi Julia Bombrych, uczestniczka potyczek

Już dwukrotnie wcześniej zdarzyło się, że zwycięzca rozwiązał bezbłędnie wszystkie szarady. Uczestnicy Potyczek Szaradziarskich w Zduńskiej Woli udowadniają, że oprócz komputera, gry w piłkę, lub skakankę, chętnie sprawdzają się także w intelektualnych potyczkach. A właśnie takimi przecież są szarady. podsumowanie wyników nastąpi  17 maja 2016r. o godzinie 14.00, oczywiście w SP nr 11.

fot. Michał Kubiak

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 18 kwietnia 2016 06:26
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski