Reklama
25 Lipca 2017 Wtorek
Dziś imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny
Do końca roku zostało 160 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Ślubowali nowi radni. Ustalono skład komisji rewizyjnej [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 30 grudnia 2014 19:12


Ślubowanie trojga nowych radnych, ustalenie składu komisji stałych, wybór nowego członka zarządu powiatu. To najważniejsze punkty dzisiejszych obrad Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Radni podzielili się również opłatkiem.

Dzisiejsza II sesja V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego rozpoczęła się ślubowaniem trzech nowych członków Rady. Zostali nimi: Marta Kaczorowska z Prawa i Sprawiedliwości – zastąpiła Czesława Rybkę, który zasiadł w fotelu wiceprezydenta miasta, Grzegorz Włodarczyk z Forum Dobrej Woli  – zastąpił Pawła Jegiera, który także przyjął funkcję wiceprezydenta miasta oraz Tomasz Ziółkowski z Platformy Obywatelskiej – zastąpił Witolda Oleszczyka, który został Wójtem Gminy Zapolice.

 

Ich ślubowanie nie było jedynym na tej sesji. Złożyły je również – choć o zupełnie innej treści – dwie nauczycielki, którym uroczyście wręczono akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. To Magdalena Kłosek z Zespołu Szkół w Wojsławicach oraz Elżbieta Paczesna z Zespołu Szkół Specjalnych. 

Rada zajęła się także wyborem nowego, nieetatowego członka zarządu powiatu, w miejsce Witolda Oleszczyka. W tajnym głosowaniu wybrano Hannę Iwaniuk z Platformy Obywatelskiej, która tym samym zrzekła się funkcji wiceprzewodniczącej rady. Dyskusję wzbudziła sprawa rozbieżności w wysokości kary dla zwykłych członków rady za nieobecność na sesjach oraz na komisjach w porównaniu do nieetatowego członka zarządu, ale ostatecznie większością głosów zdecydowano się nie zmieniać dotychczasowych przepisów w tym względzie.

 

Radni, w jawnym już głosowaniu ustalili także składy komisji stałych powiatu, w tym skład komisji rewizyjnej. Zdecydowaną większością głosów wybrali: na przewodniczącą tej komisji - Joannę Pawłowską z Prawa i Sprawiedliwości. Jej zastępczynią została Elżbieta Andruszkiewicz z Platformy Obywatelskiej a członkiem komisji – Grzegorz Włodarczyk z Forum Dobrej Woli. Nie tyle skład osobowy komisji rewizyjnej, co liczba jej członków wzbudziła kolejną dyskusję w której prym wiedli radni opozycyjnego PiS. Przewodniczący klubu radnych tej partii Marcin Rybka chciał przeforsować koncepcję pięcio- lub nawet siedmioosobowego składu tej komisji, podając za przykład inne okoliczne miasta. Ostatecznie jednak radni koalicji większością głosów ustalili, że komisja rewizyjna powiatu zduńskowolskiego będzie liczyć trzy osoby.     

 

Komentarze 

 
#4 2014-12-31 20:27
A pani Pawłowska jest jeszcze radną PIS? Znam ją (nie osobiście)od paru lat i w ogóle mi nie pasuje do tej partii. Całkiem inny charakter, usposobienie.
Cytować
 
 
#3 2014-12-31 13:35
nastepny semafor z PiS do podnoszenia reki widac po tej ladnej buzi ze ona nie wie co tu robi
Cytować
 
 
#2 2014-12-31 13:21
Szkoda, że pan Rybka nie przytoczył przykładów, że okoliczne miasta nie sa zadłużone na ponad 40 mln. zł, a niektóre, są wręcz na plusie.
Cytować
 
 
#1 2014-12-30 19:38
Pani pawlowskiej zycze powodzenia i zetelnej i owocnej pracy
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski