Reklama
18 Października 2017 Środa
Dziś imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Do końca roku zostało 75 dni.
Reklama
Reklama

 
Ślubowali nowi radni. Ustalono skład komisji rewizyjnej [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 30 grudnia 2014 19:12


Ślubowanie trojga nowych radnych, ustalenie składu komisji stałych, wybór nowego członka zarządu powiatu. To najważniejsze punkty dzisiejszych obrad Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Radni podzielili się również opłatkiem.

Dzisiejsza II sesja V kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego rozpoczęła się ślubowaniem trzech nowych członków Rady. Zostali nimi: Marta Kaczorowska z Prawa i Sprawiedliwości – zastąpiła Czesława Rybkę, który zasiadł w fotelu wiceprezydenta miasta, Grzegorz Włodarczyk z Forum Dobrej Woli  – zastąpił Pawła Jegiera, który także przyjął funkcję wiceprezydenta miasta oraz Tomasz Ziółkowski z Platformy Obywatelskiej – zastąpił Witolda Oleszczyka, który został Wójtem Gminy Zapolice.

 

Ich ślubowanie nie było jedynym na tej sesji. Złożyły je również – choć o zupełnie innej treści – dwie nauczycielki, którym uroczyście wręczono akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. To Magdalena Kłosek z Zespołu Szkół w Wojsławicach oraz Elżbieta Paczesna z Zespołu Szkół Specjalnych. 

Rada zajęła się także wyborem nowego, nieetatowego członka zarządu powiatu, w miejsce Witolda Oleszczyka. W tajnym głosowaniu wybrano Hannę Iwaniuk z Platformy Obywatelskiej, która tym samym zrzekła się funkcji wiceprzewodniczącej rady. Dyskusję wzbudziła sprawa rozbieżności w wysokości kary dla zwykłych członków rady za nieobecność na sesjach oraz na komisjach w porównaniu do nieetatowego członka zarządu, ale ostatecznie większością głosów zdecydowano się nie zmieniać dotychczasowych przepisów w tym względzie.

 

Radni, w jawnym już głosowaniu ustalili także składy komisji stałych powiatu, w tym skład komisji rewizyjnej. Zdecydowaną większością głosów wybrali: na przewodniczącą tej komisji - Joannę Pawłowską z Prawa i Sprawiedliwości. Jej zastępczynią została Elżbieta Andruszkiewicz z Platformy Obywatelskiej a członkiem komisji – Grzegorz Włodarczyk z Forum Dobrej Woli. Nie tyle skład osobowy komisji rewizyjnej, co liczba jej członków wzbudziła kolejną dyskusję w której prym wiedli radni opozycyjnego PiS. Przewodniczący klubu radnych tej partii Marcin Rybka chciał przeforsować koncepcję pięcio- lub nawet siedmioosobowego składu tej komisji, podając za przykład inne okoliczne miasta. Ostatecznie jednak radni koalicji większością głosów ustalili, że komisja rewizyjna powiatu zduńskowolskiego będzie liczyć trzy osoby.     


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#4 2014-12-31 20:27
A pani Pawłowska jest jeszcze radną PIS? Znam ją (nie osobiście)od paru lat i w ogóle mi nie pasuje do tej partii. Całkiem inny charakter, usposobienie.
Cytować
 
 
#3 2014-12-31 13:35
nastepny semafor z PiS do podnoszenia reki widac po tej ladnej buzi ze ona nie wie co tu robi
Cytować
 
 
#2 2014-12-31 13:21
Szkoda, że pan Rybka nie przytoczył przykładów, że okoliczne miasta nie sa zadłużone na ponad 40 mln. zł, a niektóre, są wręcz na plusie.
Cytować
 
 
#1 2014-12-30 19:38
Pani pawlowskiej zycze powodzenia i zetelnej i owocnej pracy
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski