Reklama
24 Lipca 2017 Poniedziałek
Dziś imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Do końca roku zostało 161 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Młodzież przeciw uzależnieniom – czyli PaT [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 16:41


Już po raz drugi w naszym powiecie odbył się przystanek PaT. Finałowe spotkanie tym razem miało miejsce w Szadku. Młodzież zaprezentowała prace artystyczne i przedstawienia teatralne będące manifestacją ich sprzeciwu wobec narkomanii, alkoholizmu oraz innych uzależnień z jakimi borykają się ich rówieśnicy.

„Jesteś potrzebny. Bądź wolny od uzależnień. Staraj się pomagać innym”. To zarówno hasło największej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej - programu Profilaktyka a Ty, ale również tego dwudniowego przystanku, w ZSR CKU w Wojsławicach oraz w Zespole Szkół w Szadku, który został zorganizowany z myślą o wszystkich, którzy przez sztukę chcą przeciwdziałać zjawiskom patologii społecznej. „Każdy, kto chce zrobić coś dla drugiego człowieka, znajdzie tu miejsce dla siebie” – mówili o tej akcji jej uczestnicy.

 

„PaT to program mody na życie bez uzależnień, profilaktyki rówieśniczej, dobrych wiadomości a nie protestów, zaproszeń a nie wykluczeń, de stygmatyzacji młodzieży wykluczonej środowiskowo marginalizowanej, bez nagród i działania „za coś”, nie – robienia co się chce, ale odpowiedzialności za siebie i innych. PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji. Nie ma charakteru atrakcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączeni środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji” – mówiono o tej inicjatywie w czasie sobotniego podsumowania tej akcji.     

PaT w Wojsławicach i Szadku został zorganizowany przy współpracy władz Starostwa Powiatowego, Miasta i Gminy Szadek, Gmin Zduńska Wola oraz Zapolice, Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, dyrekcji Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, Zespołowi Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Szadku. W akcję włączyli się również instruktorzy teatralni, artyści, nauczyciele, dziennikarze, którzy w formie wolontariatu prowadzili z młodzieżą warsztaty teatralne, plastyczne, wokalne, dziennikarskie – radiowe, telewizyjne, internetowe, warsztaty kulinarne, samoobrony, fitness, zumby, taneczne, rękodzieła artystycznego, rzeźbiarskie, policyjno – kryminalne. Następny PaT zostanie zorganizowany w Czechach w gminie Zduńska Wola. 

Aktualizowany: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 17:23
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski