Reklama
27 Kwietnia 2018 Piątek
Dziś imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
Do końca roku zostało 249 dni.
Reklama
Reklama

 
Młodzież przeciw uzależnieniom – czyli PaT [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 16:41


Już po raz drugi w naszym powiecie odbył się przystanek PaT. Finałowe spotkanie tym razem miało miejsce w Szadku. Młodzież zaprezentowała prace artystyczne i przedstawienia teatralne będące manifestacją ich sprzeciwu wobec narkomanii, alkoholizmu oraz innych uzależnień z jakimi borykają się ich rówieśnicy.

„Jesteś potrzebny. Bądź wolny od uzależnień. Staraj się pomagać innym”. To zarówno hasło największej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej - programu Profilaktyka a Ty, ale również tego dwudniowego przystanku, w ZSR CKU w Wojsławicach oraz w Zespole Szkół w Szadku, który został zorganizowany z myślą o wszystkich, którzy przez sztukę chcą przeciwdziałać zjawiskom patologii społecznej. „Każdy, kto chce zrobić coś dla drugiego człowieka, znajdzie tu miejsce dla siebie” – mówili o tej akcji jej uczestnicy.

 

„PaT to program mody na życie bez uzależnień, profilaktyki rówieśniczej, dobrych wiadomości a nie protestów, zaproszeń a nie wykluczeń, de stygmatyzacji młodzieży wykluczonej środowiskowo marginalizowanej, bez nagród i działania „za coś”, nie – robienia co się chce, ale odpowiedzialności za siebie i innych. PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji. Nie ma charakteru atrakcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączeni środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji” – mówiono o tej inicjatywie w czasie sobotniego podsumowania tej akcji.     

PaT w Wojsławicach i Szadku został zorganizowany przy współpracy władz Starostwa Powiatowego, Miasta i Gminy Szadek, Gmin Zduńska Wola oraz Zapolice, Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, dyrekcji Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, Zespołowi Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Szadku. W akcję włączyli się również instruktorzy teatralni, artyści, nauczyciele, dziennikarze, którzy w formie wolontariatu prowadzili z młodzieżą warsztaty teatralne, plastyczne, wokalne, dziennikarskie – radiowe, telewizyjne, internetowe, warsztaty kulinarne, samoobrony, fitness, zumby, taneczne, rękodzieła artystycznego, rzeźbiarskie, policyjno – kryminalne. Następny PaT zostanie zorganizowany w Czechach w gminie Zduńska Wola. 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 17:23
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski