Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Zasłużeni i wyróżnieni na sesji powiatu
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 25 października 2013 19:48Na dzisiejszej sesji powiatu radni skupili się przede wszystkim na podjęciu uchwał dotyczących przyznania pięciu osobom medali „zasłużony dla powiatu zduńskowolskiego”. Starosta poinformował również Radę o wysokich miejscach rankingowych jakie zajął samorząd w kwestii pozyskiwania i wykorzystania środków unijnych.


Najpierw jednak doceniono dwóch młodych zduńskowolan Karola Tutka, ucznia I LO i Szymona Stępnika, absolwenta I LO, którzy wykazali się ogromną wiedzą na temat parlamentaryzmu w konkursie zorganizowanym już po raz drugi przez posłankę Agnieszkę Hanajczyk. Dodajmy, że w nagrodę zostali m.in. przyjęci w pałacu prezydenckim przez Bronisława Komorowskiego.

 

Jednymi z głównych punktów obrad było zaakceptowanie przez Radę pięciu propozycji przyznania medalu „zasłużony dla powiatu zduńskowolskiego” następującym osobom: Grzegorzowi Sapiejce oraz ś.p. Wandzie Kochelskiej, orędownikom życia w trzeźwości, którzy przez wiele lat działali w naszym mieście w stowarzyszeniach abstynenckich, Janowi Bizoniowi – cenionemu wychowawcy wielu pokoleń muzyków, który od 40-u lat jest dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej, Eugeniuszowi Kalecie – wybitnemu sportowcowi i twórcy Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół”, osiągającemu wraz z młodzieżą znakomite wyniki na strzelnicach całego kraju. A także Janowi Brzozowskiemu – zasłużonemu działaczowi niepodległościowemu. Ustalono, że uroczyste wręczenie medali nastąpi 8 listopada podczas sesji nadzwyczajnej.

 


W trakcie obrad starosta Wojciech Rychlik poinformował Radę o wysokich miejscach rankingowych, na których ulokowano powiat zduńskowolski w skali kraju w kontekście wykorzystywania funduszy europejskich. Nasz powiat zajął bowiem 4. miejsce w rankingu pisma samorządowego „wspólnota” podsumowującym wydatki samorządów powiatowych ze środków unijnych w latach 2009 – 2012 natomiast 6. miejsce w Polsce w tym samym rankingu nasz powiat zajął w kontekście wydatków na infrastrukturę techniczną a latach 2010 – 2012


- Cieszymy się z tych wyróżnień. Chcemy, żeby tak wysoka pozycja była w kolejnych latach a nawet, żebyśmy podjęli wyzwanie i znaleźli się wyżej. Jest to przełożenie na inwestycje, które są realizowane na terenie naszego powiatu. (…) Cieszymy się, że możemy dobrze wykorzystać czas kadencji obecnej rady – skomentował Krzysztof Nowak, przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego.


Pod koniec sesji, radna Marzena Jaruga w imieniu stowarzyszenia P3Razem złożyła wniosek do zarządu powiatu o powołanie do życia budżetu obywatelskiego, podobnie, jak wcześniej zrobiło to miasto. Zaproponowała, żeby wyodrębnić n ten cel sumę 400 tysięcy złotych. Starosta przekonywał, że osobiście popiera pomysł takiego budżetu, jednak propozycja padła zbyt późno, aby wydzielić go jeszcze w tym roku, Zaznaczył natomiast, że zarząd będzie starał się utworzyć taki budżet w roku 2015.See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 25 października 2013 19:55
 

Komentarze 

 
#5 2013-10-28 11:00
Cytuję mieszkaniec:
Widać Gospodarza to kolejny rok z tak wysokimi osiągnięciami Starosty i jego ludzi. BRAWO Panie prezydencie jest z kąd brać przykład bo w tym urzędzie albo fabryka laptopów /miała być/ albo ratusz który zjada ostatnie pieniądze /no nie Pana/ oj oj oj czas idzie.....

wojek ladnie tak sie lansowac za cudze?
Cytować
 
 
#4 2013-10-28 08:01
niech zyje starosta inżynier budowy drog lekarz medycyny pedagog specjalista rynku pracy energetyk tylko z logopedia mu nie wyszlo ale co tam zawsze można uszy zatkac
Cytować
 
 
#3 2013-10-26 22:07
Czy efektem orędownictw w trzeźwości jest przyczynienie się do spadku spożycia alkoholu w powiecie? Dostępne dane mówią coś dokładnie odwrotnego. Jeżeli zasługi zostają docenione po śmierci (p. Kochelska), to ktoś tu chyba rozum postradał!
Cytować
 
 
#2 2013-10-26 15:37
nic nie robią, tylko sobie nagrody i wyróżnienia wręczają...
Cytować
 
 
#1 2013-10-26 07:59
Widać Gospodarza to kolejny rok z tak wysokimi osiągnięciami Starosty i jego ludzi. BRAWO Panie prezydencie jest z kąd brać przykład bo w tym urzędzie albo fabryka laptopów /miała być/ albo ratusz który zjada ostatnie pieniądze /no nie Pana/ oj oj oj czas idzie.....
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski