Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Pamięci Feliksa Rajczaka
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 24 października 2013 21:17

W Miejskim Domu Kultury zorganizowano dziś poetycki wieczór poświęcony Feliksowi Rajczakowi. Wiersze i wspomnienia zadedykowali mu członkowie Klubu Literackiego „Topola”.

 

Anna Andrych, Walentyna Anna Kubik i Tadeusz Zawadowski byli współzałożycielami „Topoli”. Do Feliksa Rajczaka, zduńskowolskiego poety i cenionego animatora kultury, mają szczególny sentyment. Dziś wieczorem czytali wiersze i wspominali swoje spotkania z Feliksem Rajczakiem. Wspominano go jako patrona wszystkich ówczesnych zduńskowolskich twórców, zastanawiając się, czy był większym poetą, czy raczej nieocenionym opiekunem tych wszystkich osób nie tylko piszących, ale tworzących generalnie, którym pomagał, wskazywał, co jest istotne, co mniej istotne.

 

- Rajczak dla mnie znaczył bardzo wiele, bo był tą pierwszą osobą, która pochyliła się nad tym, co ja wtedy pisałam, jak pisałam. Pomagał, wskazywał, co jest istotne, co mniej istotne. Nie były to warsztaty literackie, jednak nie pozbawiał mnie złudzeń i nadziei, że być może jakieś ziarenko tkwi w tym wszystkim co tworzę i że może kiedyś to jakoś zaowocuje – wyznała Anna Andrych         

Poetka nie ma wątpliwości, że Feliksa Rajczaka można nazwać dobrym duchem i patronem „Topolan” bo gro osób, które znalazły się w Topoli i które są do dzisiaj w tym klubie nie tylko wiele mu zawdzięcza ale pozostaje taka nić porozumienia między tym wszystkim rajczakowym jeszcze dużo, dużo wcześniej zanim powstała Topola” a tym, co dzieje się obecnie.

- Staramy się wszystkim młodym osobom, które przychodzą do naszego klubu przekazać chociaż troszeczkę wiedzy o Rajczaku: kim był, czym był i ile dla nas znaczył – dodaje poetka

Poetyckie spotkanie poświęcone Feliksowi Rajczakowi zgromadziło w Miejskim Domu Kultury jego najbliższą rodzinę, przyjaciół oraz tych, którzy chcieli znów podsycić w swoich sercach płomyk pamięci o tym bardzo cenionym zduńskowolskim twórcy. 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski